Nokta atışı!

'Galatasaray' forumunda YıLMaZ tarafından 26 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. YıLMaZ

YıLMaZ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Nokta atışı! konusu [SIZE=+0][/SIZE]Nokta atışı!

[SIZE=+0][/SIZE]Aslan'ın yeni transferleri Neill ve Jo, daha ilk maçta otoritelerden tam not aldı. Futbol yorumcuları, yönetimin nokta atışı yaptığı konusunda hemfikir.
    Lucas Neill ve Jo Alves... Galatasaray’ın yeni transferleri. Biri Gökhan Zan’ın, diğeri de Milan Baros’un yerine alındı. Takıma yararlı olup olamayacakları merak ediliyordu, ancak Gaziantepspor maçıyla birlikte sakatlıkları süren bu iki oyuncunun yerini doldurabilecekleri görüşü ağırlık kazandı. Everton’dan transfer edilen Neill, karşılaşmada 90 dakika mücadele etti, Servet’le uyumlu göründü. Maç sonunda yaptığı açıklamalar ve sempatik tavırlarıyla şimdiden göze girmeyi başardı.

O formayı istiyorsa...
    Jo ise ikinci yarıda oyuna dahil oldu. Kısa süre sahada kalmasına rağmen hava hakimiyeti, adrese teslim pasları, hücum presi ve kaleyi gördüğü anda isabetli şutlar çekmesiyle ne kadar faydalı olacağının sinyallerini verdi. Sezon sonuna kadar Manchester City’den kiralanan Brezilyalı yıldızın satın alma opsiyonu yok. Ancak 2010 Dünya Kupası’nda ülkesinin formasını giyebilmek için kendisini göstermek zorunda. İşte otoritelerin bu iki futbolcu hakkındaki ilk görüşleri:

Neill için bir şey söylemek istiyorum: İlk yarının sonunda çok profesyonelce rakibi çekmesinin hakem tarafından görülmemesi kader dakikası diyebileceğimiz bir pozisyondu. Birilerinin Türkiye’de böyle şeyleri denerken biraz daha dikkatli olmasını söylemesi gerekiyor kendisine. Jo oyuna girdikten sonra gözlemlediğim kadarıyla teknik kapasitesi yüksek, hareketli ve fuleli bir oyuncu.
    Hakan Şükür

Jo, oyuna dahil olduktan sonra sahadaki arkadaşlarına hareket getirdi. Ancak bu maça bakıp, değerlendirme yapmak doğru olmaz. Bence yetenekli ve faydalı olabilecek bir futbolcu. 1-2 maç beklememiz gerekiyor. Stoper Neill ise 90 dakika oynadı ve iyiydi. Ancak ona da fazla iş düşmedi. Kendisini gösterebilecek bir durum yoktu, çünkü Antep maçın büyük bölümünde 10 kişiydi.
    Sergen Yalçın

Neill, maç başladığında ellerini yanlara açarak diğer oyuncuların önüne geçmesini istedi. Yani “Defansın kaptanı benim. Takımı mümkün olduğu kadar ileriye çıkaracağım” dedi. Bunu bir 10 dakika yapmaya çalıştı ama diğer oyuncular onu pek sallamadılar. Bildiklerini oynadılar. O da zamanla bu ısrarı bıraktı. Onun için de 60 dakika 10 ki?i oynayan rakibe baskı kuramadılar.
    Erman Toroğlu

Benim beklediğim gibi oynadı Lucas. Maçı izleyenler Lucas’ın yeni transfer olduğunu biliyorlardı ama uzun zamandır varmış ve oynuyormuş gibi ortama uyum sağladı. Dolayısı ile ne ön plana çıktı ne de kötü gözüktü. Gökhan Zan oynuyormuş gibi kimsenin dikkatini çekmedi. Elano-Jo değişikliğinde bana göre doğru yaptı Rijkaard. İkili forvete döndükten sonra maç tek kale oynandı.
    Hakan Ünsal

Fanatik

Bu Sayfayı Paylaş