Nokia N8

'Nokıa' forumunda DeMSaL tarafından 6 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Nokia N8 konusu Nokia N8 - Nokia N8 Telefon - Nokia N8 Telefon Tanıtım

Nokia'nın en son smartphone modeli Nokia N8 en önemli yerlerde ve anlarda bağlanmanızı sağlıyor. Nokia N8, telefonseverlerin içerik oluşturmalarına, en sevdikleri sosyal paylaşım sitelerine bağlanmalarına, isteğe bağlı web TV keyfi yaşamalarına ve Ovi Mağazadan yazılımı uygulamaları indirmelerine imkan sağlıyor. 12 megapiksel dijital kameraya ve Carl Zeiss lense sahip olan Nokia N8 akıllı cep telefonunda bir Xenon flaş ile kompakt dijital fotoğraf makineleri seviyesinde bir sensöre de yer verilmiş. HD kalitesinde video kayıt da yapabilen Nokia N8 smartphone cep telefonunda dahil görüntü düzenleme yazılımı da bulunuyor.

Kullanıcılar HD kalitesindeki video görüntüleri Dolby Digital Plus surround ses ile kaydeden Nokia N8 akıllı cep telefonununu ev sinema sistemlerine takarak taşınabilir bir eğlence sisteminin de keyfini sürüyorlar. Nokia N8 cep telefonu CNN, Paramount ve National Geographic gibi haber ve eğlence programları sunan Web TV hizmetlerinden de yararlanabiliyorlar. Ayrıca Ovi Mağaza üzerinden yerel TV hizmetleri almak da mümkün.

Nokia N8 smartphone akıllı cep telefonu dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Symbian'ın Symbian 3 versiyonuna sahip. Symbian 3 işletim sisteminde çok temaslı dokunmatik, kaydırma ve parmak hareketleriyle zoom işlemleri gibi yenilikler dikkat çekiyor. Nokia N8 akıllı cep telefonu özelleştirilebilen çok sayıda ana ekranı ile yazılım uygulamalarının ve çeşitli widget'ların yüklenmesini kolaylaştırıyor. Telefonun yeni 2D ve 3D grafik yapısı Nokia N8 cep telefonunun donanımsal gücünün tüm avantajından yararlanırken daha hızlı ve sezgisel kullanım özellikleri sergilemesini sağlıyor. Symbian 3 işletim sistemi daha iyi bir hafıza yönetimi ile uygulamaların daha hızlı çoklu görev anlayışında yüksek performans sergilemesine imkan tanıyor.

Yazılım geliştiriciler için Nokia Qt SDK
    Nokia N8 akıllı cep telefonu bir yazılım geliştirme ortamı olan AT destekli ilk Nokia modeli olma özelliği taşıyor. Nokia Qt uygulamaların yaratılmasını ve geliştirilmesini basitleştirirken Symbian ve diğer yazılım platformları arasında geçişi kolaylaştırıyor. Nokia yeni telefonunun yanında kullanıma sunduğu Nokia Qt SDK beta versiyonuyla uygulama geliştiricilerin Qt sisteminin potansiyelini keşfetmelerine olanak tanıyor.

Nokia N8 smartphone akıllı cep telefonu 2010 yılının üçüncü çeyreğinde vergiler ve ek harcamalar hariç tahmini 370 Euro civarında bir fiyat etiketi ile kullanıcılarla buluşacak

Bu Sayfayı Paylaş