Nokia E5 tanıtımı ve teknik özellikleri

'Nokıa' forumunda Dine tarafından 15 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Nokia E5 tanıtımı ve teknik özellikleri konusu Nokia E5 tanıtımı ve teknik özellikleri

Nokia E5

Nokia'nın iş telefonu serisinin en yeni üyesi E5 Ancak E71 ve E72'nin alışıldık çizgisinden biraz sapan E5, E72 donanımı üzerine kurgulanmış ve özellikleri biraz kırpılmış ilginç bir model olarak dikkat çekiyor Hem profesyonel hem de kişisel kullanım için tasarlanan cihaz, dünya üzerindeki e-mail hesaplarının %90'ından fazlasına destek verdiği iddiasıyla dikkat çekiyor

5 farklı renk seçeneğine sahip olacak olan Nokia E5, tüm E serisi Nokialarda olduğu gibi 3 Sürüm Symbian işletim sistemi ile birlikte geliyor QWERTY klavye ile ekran arasında ana yönetim tuşlarının yer aldığı bölüme konumlandırılan metal kapak cihaza farklı bir hava katmış Ayrıca araka yüzdeki metal kapak ile bir bütünlük oluşturmuş Webkit tabanlı OSS browser (Symbian S60 web tarayıcısı) cihazın en güçlü yanlarından biri olarak dikkat çekiyor

Nokia E5 Teknik Özellikler

Nokia E5'in diğer önemli ayrıntıları ise şu şekilde sıralanıyor:

- 320 x 240 piksel çözünürlüğünde 18 bit renk derinliğine sahip ekran

- Otomatik odaklamalı 5 megapiksel kamera

- 80211 b/g Wi-Fi ve A-GPS

- Symbian S60 3 Sürüm FP2 işletim sistemi

- 600 MHz ARM 11 işlemci, 256 MB Ram, 32 GB'a kadar MicroSD bellek kartı desteği

- 1200 mAh kapasiteli pil ile 75 saate kadar konuşma, 25 güne kadar bekleme ve 38 saat mğzik dinleme imkanı

2. avatar

eline sağlık paylaşım için sağol

Bu Sayfayı Paylaş