Nizip Anaokulu Gaziantep Nizip

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nizip Anaokulu Gaziantep Nizip konusu Nizip Anaokulu Hakkında - Nizip Anaokulu Tanıtım - Nizip Anaokulu Resimleri - Nizip Anaokulu İletişim

Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :
    Nizip Anaokulu Gaziantep Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Nizip Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Nizip Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Nizip Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
    Okulumuz Gaziantepin Nizip İlçesi Kıbrıs Mah. Karkamış Cad. No:101 de 15.03.2001 tarihinde eğitim ve öğretime başlamıştır.
    1 idareci,5 usta öğretici,1 hizmetli kadrosuyla ilk açıldığı yıl 54 öğrenciye eğitim öğretim hizmeti sunulmuştur.
    Daha sonraki yıllarda;2001 2002 eğitim yılında 82 öğrenci,2002 2003 yılında 94 öğrenci, 2003 2004 eğitim öğretim yılında 138, 2005 2006 yılında başvuruların çok olması ile kura ile 150 Öğrenci, 2006 2007 eğitim öğretim yılında 160 öğrenci okulumuza devam etmiştir. 2007-2008 eğitim öğretim yılında 160 öğrenci okulumuza devam etmektedir. 2007 2008 eğitim öğretim yılında 1 müdür, 6 öğretmen, 2 hizmetli,1 aşçı, olmak üzere 10 kişilik bir ekiple 160 çocuğumuza eğitim veriyoruz. Okulumuzun öğretmenlerinin hepsi alanlarında lisans eğitimi yapmış, idealist, sürekli kendini geliştirmeye çalışan eğitimcilerdir.
    Yardımcı hizmetlerde çalışan personellerimiz; 3 yardımcı hizmet personelimiz sigortalı olarak çalışmaktadır. Bu kişiler işe alınırken çok titiz davranılmıştır. Hizmet yapacakları alanlarda liyakatli olmalarının yanında, iyi huylu, ahlaklı, çocukları seven kişiler olmalarına dikkat edilmiştir. Aşçımız kız meslek lisesi ev yönetimi ve beslenme bölümünden, diğer bayan personelimiz kız meslek lisesi çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünden mezundur. Erkek hizmetlimiz ortaokul mezunudur.
    Okulumuzda 3 etkinlik odası,1 yemek odası,1 oyun odası,1müdür odası,1 müdür yardımcısı odası,1 mutfak,1 araç ve malzeme odası,1 depo,1 çok amaçlı salon bulunmaktadır. İkili öğretim yapıl maktadır.2 şube 5 yaş grubu,4 şube 6 yaş grubu çocuğumuz vardır.
    Okulumuzda yaklaşık 1500 metrekarelik alan veli çevre işbirliği ile çimlendirilmiştir.
    her fidan bir ağaç kampanyası ile velilerimizin de katkılarıyla bahçemiz ağaçlandırılmıştır. Bahçemizde okaliptüs, mavi çam, çınar, akasya, mazı, liküstrüm, ateş dikenleri, kaya sarmaşığı ve daha pek çok a ğaç bulunmaktadır. Bahçemizde kum havuzu, çocukların fen-doğa etkinliklerinde kullanabileceği uygulama bahçesi mevcuttur.
    Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken, çevreye duyarlı, yardıma gereksinimi olan, olanakları
    sınırlı insanların ve yaş daşlarının farkında olan ve onlara yardım eden bireyler olmalarını is-
    tiyoruz. Bu amaçla çocuklarımızın gözlerinde ışık, yüreklerinde umut olalım kampanyası
    düzenledik. Kampanya velilerimiz ve çevre tarafından çok büyük destek gördü. 2004 2005 eğitim öğretim yılından bu güne kadar ilçemizde ki 8 ilköğretim okulu anasınıfına giyecek oyuncak kitap kırtasiye yardımı yapılmıştır. Ekonomik imkânları sınırlı olan çocuklarımızın gözlerinde ışık yüreklerinde umut olmaya devam edeceğiz.
    Okulumuz okulöncesi eğitimin ilçemizde yaygınlaşması ve öneminin geniş halk kitlelerine
    ulaşması amacıyla da çalışmalar yapmaktadır. Bu amaçla 2006 yılında ilçedeki okulöncesi eğitim kurumlarına devam eden çocuklarımızın katıldığı OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ŞENLİKLERİNİN düzenlenmesini organize etmiştir. Şenlik kapsamında, ilçedeki anaokulu çağındaki çocukların sa nat etkinliklerinden oluşan toplu bir sergi açılışı, okulöncesi çocukların ve protokolün, velilerin katıldığı okulöncesi yürüyüşü ve şehir stadyumunda ilçemizdeki 4 okulun katılımıyla halka açık göste riler yapılmıştır.
    Okulumuz eğitim materyalleri ve diğer donanım araçları yönünden oldukça zengindir. Sınıflarımızda, her türlü köşe oyuncakları, DVD, televizyon, bilgisayar, klima bulunmaktadır. Velilerimizin öğretmenlerimizin yararlanabileceği eğitimle ilgili kitaplarımız, CD lerimiz Mevcuttur.
    Okulumuz açıldığı günden bu yana, her yıl bir önceki yıldan daha iyi hizmeti vermeyi ilke olarak kabül ettiğinden dolayı gelişmekte olan, öğrenci velileri tarafından tercih edilen bir kurum olma özelliğini kazanmıştır.
    BİZ NİZİP ANAOKULUNUN: İlimizde ve ilçemizdeki; çocuk gelişimi ve eğitimi ile
    İlgilenen her yaştaki insanımıza okulumuzun kapılarını açarak,3 yaş çocuklarına okulöncesi Eğitimi en ideal şekilde veren bir okul olmanın yanında çalışanlarının mutlu olduğu çalışanlarının mutlu olduğu, çocuk eğitimi ile ilgili her türlü bilginin paylaşıldığı bir EĞİTİM MERKEZİ olmasının idealini taşıyoruz.

Nizip Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: NİZİP ANAOKULU
    Adresi: KIBRIS MAH.KARKAMIŞ CAD.NO:101
    Telefon Numarası: 3425184282
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:
    Web Adresi:
    http://nizipanaokulu.k12.tr/
    Nizip Anaokulu Resimleri
    Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş