Nitelikli eleman nedir? Ülke ekonomisine katkısı nedir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 18 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Nitelikli eleman nedir? Ülke ekonomisine katkısı nedir? konusu NiteLikLi eLenman Nedir? üLke Ekonomisine Katkısı Nedir?

Niteliksiz eleman, fiziksel güce dayalı işlerde çalışan kişilere denir
    Nitelikli eleman, iyi eğitim almış ve zihin gücüne dayalı işlerde çalışanlara denir.

Nitelikli Eleman Yetiştirmenin Ülke Ekonomisi Açısından Yararları
    Nitelikli insanlar okullarda yetiştirilir. Ancak yaptığı işin de kalitesi bakımından, insanların yetenekli ve istekli olduğu dallarda eğitim almaları gerekir. Alanında uzman olmak zamandan, enerjiden ve malzemeden tasarruf sağlar. Bu durum, bizim gibi çok zengin olmayan ülkelerin ekonomilerine olumlu katkıda bulunur. Nitelikli eleman çalışma hayatındaki verimi artırır.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Mart 2016
  2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Niteliksiz eleman, fiziksel güce dayalı işlerde çalışan kişilere denir

Nitelikli eleman, iyi eğitim almış ve zihin gücüne dayalı işlerde çalışanlara denir.

Nitelikli Eleman Yetiştirmenin Ülke Ekonomisi Açısından Yararları

Nitelikli insanlar okullarda yetiştirilir. Ancak yaptığı işin de kalitesi bakımından, insanların yetenekli ve istekli olduğu dallarda eğitim almaları gerekir. Alanında uzman olmak zamandan, enerjiden ve malzemeden tasarruf sağlar. Bu durum, bizim gibi çok zengin olmayan ülkelerin ekonomilerine olumlu katkıda bulunur. Nitelikli eleman çalışma hayatındaki verimi artırır.

3. çok teşekkür ederim ödevim için çok gerekliydi sağolunnnnnnnnnnnnn

4. çok yardımcı oldunuz sağolun

5. taşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş