Nike pembe kramponlar ve Yorumları

'Spor Haberleri' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 7 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Nike pembe kramponlar ve Yorumları konusu Nike sponsorluk uyarınca ünlü futbolculara pembe krampon giydiriyor. Ama bu kramponlar tartışma konusu oldu.

Nike firması, Galatasaray’dan Milan Baros ile eski Galatasaraylı yeni Bayern Münihli Fransız yıldız Frank Ribery’nin de aralarında bulunduğu ünlü futbolculara, sponsorluk anlaşması uyarınca pembe krampon giydiriyor.

Ancak, pembenin Türkiye’de algılanma biçimi, tartışmaları da beraberinde getirdi. ’Pembe ayakkabı bizi bozar’ diyen de var, ’Rengi değil işlevi önemli’ diyen de.

İŞTE PEMBE KRAMPON YORUMLARI

Ümit KARAN (Galatasaray)

Ben bir futbolcu olarak kırmızı da giyerim. Zaten takım arkadaşım Baros giyiyor. Sponsor firma ayağı rahatlatacak krampon yapar. Ben de kramponun rengine bakmam, önemli olan rahat ve kullanışlı olması.

Erman Toroğlu (Yorumcu):

Böyle saçma sapan bir şey olabilir mi? Sporcu hangi malzemeden rahat ediyorsa, sahaya onunla çıkar. Renkler kişinin tercihidir. Kimi mor sever, kimi pembe, kimi siyah. Böyle tuhaf işlerle uğraştığımız için bir yerlere varamıyoruz. Türkiye yüzde 10 barajıyla idare ediliyor. Bunun çok düşmesi için yeşillerin, pembecilerin, morcuların mecliste olması lazım. Bunda herkes bir mesaj çıkarır.

Sergen Yalçın (Yorumcu):

Rengi bana uymaz. Hele pembe olunca.

Tanju Çolak (Yorumcu):

Krampon çok önemli. Sponsor firma satışına baktığı için önemli. Ama futbolcunun formasına ve karakterine uyması gerekir. Kırmızı krampon giyerim ama pembe giymem.

İnternethaber

Bu Sayfayı Paylaş