Nermin Metin Akar İlköğretim Okulu Bilgileri Kuşadası Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 15 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nermin Metin Akar İlköğretim Okulu Bilgileri Kuşadası Aydın konusu
    Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Nermin Metin Akar İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Kuşadası'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Nermin Metin Akar İlköğretim Okulu Resimleri - Nermin Metin Akar İlköğretim Okulu Hakkında

Nermin Metin Akar İlköğretim Okulu
    Tarihçe

Okulumuzu İlçemizde yaşamını ve iş hayatını sürdüren Niğde ile Bor ilçesine kayıtlı Nermin Metin Akar Çiftinin girişimleri ile Devlet Vatandaş işbirliği Protokolüne göre 1999 yılında temeli atılmış olup, 2001-2002 yılında eğitim öğretime başlamıştır. ResmiAçılışı 7 Kasım 2001 yılında günün Milli Eğitim BakanıSayın Metin BOSTANCIOĞLU tarafından yapılmıştır.Çevre düzenlemesi Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Koruma Derneği ile vatandaşların katılımları ile Yapılmıştır. Eğitim kadrosu kurucu müdürü Ramazan GERİŞ, Müdür yardımcısı Ertuğrul TABAK ile birlikte10 sınıf öğretmeni, 6 branş öğretmeni ile eğitim Öğretime başlamıştır. Yeni açılması dolayısıyla Kuşadası’nın her mahallesinden öğrenci alınarak 275 Öğrenci ile hizmete giren okulumuzda bugün itibari ile 720 öğrenci mevcuduna ulaşılmıştır.

Nermin Metin Akar İlköğretim Okulu Aydın Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Nermin Metin Akar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Nermin Metin Akar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Nermin Metin Akar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Nermin Metin Akar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: NERMİN METİN AKAR İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Çevreyolu Üzeri Turgut Özal Bul. Tütüncüler Sitesi Arkasi Kuşadasi

Telefon Numarası: 2566182067

Faks Numarası: 2566182165

E-mail Adresi :nmetinakar@gmail.com

Web Adresi: Nermin Metin Akar İlköğretim Okulu Kuşadası Aydın

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr