Nazmi Zehra İyibilir İlköğretim Okulu Merkez Muğla

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 8 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nazmi Zehra İyibilir İlköğretim Okulu Merkez Muğla konusu Nazmi Zehra İyibilir İlköğretim Okulu Hakkında - Nazmi Zehra İyibilir İlköğretim Okulu Tanıtım - Nazmi Zehra İyibilir İlköğretim Okulu Resimleri - Nazmi Zehra İyibilir İlköğretim Okulu İletişim

Nazmi Zehra İyibilir İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Nazmi - Zehra İyibilir İlköğretim Okulu il merkezinin Karamehmet Mahallesi Sekibaşı Semtinde 5 derslikli olarak, 5 dönümlük arsa üzerine, hayırsever işadamı Hacı Nazmi İyibilir ve eşi Hacı Zehra İyibilir tarafından yaptırılmıştır.9 Aralık 1989 yılında 8. CumhurbaşkanımızSayın Turgut Özal tarafından 18.12.1989 tarihinde eğitim ve öğretime açılmıştır.

OKULUMUZDA İLK GÖREV YAPANLAR

1- Mehmet KURT (Okul Müdürü)
    2- Asım ÖZTÜRK (Öğretmen)
    3- Remzi ŞİMŞEK (Öğretmen)
    4- Sabri Zeki ACAR (Öğretmen)
    5- Enes KAŞIKARA (Öğretmen)
    6- Nuray SARI (Öğretmen)
    7- Şevki DALl (Hizmetli)

OKUL YAPTIRMAYA NASIL KARAR VERDİ
    Marmaris'te açmış olduğu şirkette otururken, bu ilçede tek okulun olduğunu düşündü. Çocukların çok uzaklardan güçlükle okullarına geldiklerini gördü. Bu çocuklara bir okul yaparak yardım etmek istedi. Bu fikrini o zamanın Muğla Milli Eğitim Müdürü Kâzım Özarslan'a açtı. Milli Eğitim Müdürünün tasarısını Muğla'da gerçekleştirmesini istemesi, Marmaris'e Mermerci ailesinin bir okul yaptıracağını söylemesi üzerine Muğla'da bir arsa temin edilirse okulu yaptıracağını söyledi. Ayrıca bu okulun yapılması için ve yerin bulunmasında çok emeği geçen gazeteci Hüseyin Aydoğdu'nun da bilinmesini istedi. Muğla'nın Karamehmet Mahallesi Sekibaşı Semti'nde Milli Eğitim tarafından temin edilen arsa üzerine eşinin ve kendi adının verildiği bu okulu yaptırdı. Ayrıca bu okulun yapılmasında oğlu Selahi İyibilir'inde değerli katkıları olduğunu belirtti. Okul yaptırmanın yararlarını söyleyerek, bu güzel yurttan kazanılandan, yine buralara hizmet verilmesinin çok yararlı olacağını, bu hizmetlerin bir borç olduğunu söyledi. Her hayırseverin bunlara yeni halkalar ilave etmesi gerektiğini belirti.

Nazmi Zehra İyibilir İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Merkez
    Okulun Telefonu: 252 214 80 89
    Okulun Faksı: 252 214 89 43
    Okulun Adresi: Karamehmet Mahallesi Sekibaşı Sokak Sekibaşı Camîî Yanı
    Okulun Web Adresi:
    http://okulweb.meb.gov.tr/48/01/714679/index.html
    Okulun E-Posta Adresi: 714679@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu