Namık Kemal İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Namık Kemal İlköğretim Okulu Merkez Trabzon konusu Namık Kemal İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

Namık Kemal İlköğretim Okulu Trabzon Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Namık Kemal İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Namık Kemal İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Namık Kemal ilköğretim Okulu 61030 Trabzon
    Telefon Numarası: 4623213200
    Faks Numarası: 4623264487

OKULUN TARİHÇESİ

Okulumuz Bahçecik Mahallesinde 757 Ada,1 parsel üzerinde inşa edilmiş olup,okulun kurulduğu arazi Trabzon il tüzel kişiliğinin olup tarla halinde işlenmekteydi.5570.30 metrekare olup arazi tapu kayıtlarında 3. cilt,sayfa 279,pafta 86,ada 757 parsel 1 ile numaralandırılmıştır.13.12.0965 Tarihin-
    de çizilen 7304 sayılı proje ile ihale edilmiş ve bina 1453 metrekare üzerin-
    de kurulmuştur.Planında 2 katlı olarak çizilen okul tek katlı olarak yapılmıştır. Gelecek yıllarda ihtiyaç doğrultusunda 2. katın yapılması düşünülmüştür.1969 yılında yapımı tamamlanan bina 1969-1970 Öğretim yılında 5 sı-
    nıf , 9 şube ile sobalı olarak eğitim-öğretime başlamıştır.
    1983-1984 Öğretim yılında 2. kat inşa edilmiş ve kalörüferli hale getirilmiştir. Aralık 1983 yılında 2 katlı olarak öğretime başlamıştır.
    1986-1987 Öğretim yılında “Alt özel sınıf” açılmıştır ve faaliyetine devam etmektedir.
    Okulumuz 13 sınıf,26 şube,3 idare odası,1 öğretmen odası ve 1 hizmetli
    Odası ile eğitim-öğretime hizmet vermektedir.
    1994 yılında mahalli imkanlarla okulumuza ek olarak “Anasınıfı ve Kü-
    tüphane “binası inşa edilmiştir.
    8 yıllık kesintisiz eğitim uygulamasının yürürlüğe girdiği ilk yıl (1997-1998)Zehra Kitapçıoğlu İ.Ö.O. ile birlikte çalışılmıştır. Bir yıllık beraberlikten sonra okulun donanım ve örgütleme sistemi geliştirilerek bağımsız olarak eğitim-öğretim devam etmektedir.

MİSYONUMUZ

Okulumuzda herkes;öğrencilerimizin için araştırıcı,teşvik edici,düşündürücü,sorgulayıcı,uygulayıcı ve kendilerini ifade edebilecekleri ortamlar hazırlar.

Böylece öğrenciler;kendilerini daha iyi tanıyıp sorumlu birer insan olarak gelecekleri için bilimsel,duygusal,fiziksel ve sosyal deneyimler kazanırlar.

VİZYONUMUZ

Sevgili çocuklar biz inanıyoruz ki; Sizi ilk sıraya koymak bizi birinci yapacaktır.

Sloganımız
    Başarısızlığın olmadığı okul !

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : trabzon.meb.gov.tr

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Nisan 2015

Bu Sayfayı Paylaş