Namık Kemal İlköğretim Okulu Konya Ereğli

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 9 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Namık Kemal İlköğretim Okulu Konya Ereğli konusu Namık Kemal İlköğretim Okulu Konya Ereğli

Konya Ereğli Namık Kemal İlköğretim Okulu Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Konya Ereğli Namık Kemal İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Konya Ereğli Namık Kemal İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Konya Ereğli Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Konya Ereğli Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Namık Kemal İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuzun temeli 20 Aralik 1963 tarihinde ilçemizin Namik Kemal Mahallesinde Merhum Rifat ABAY' in vereselerine ait olan arsada Kaymakam Sayin Sebahattin DOKUZOGUZ, Ilkögretim Müdürü Mehmet SISIK, Namik Kemal Ilkokulu Yaptirma derneginden Sayin Alaaddin SAYIN, Mehmet TOSUN, Seceattin SEKERCI, Bayram Ali Paçali tarafindan atilmistir.

Okulumuzun insaati devlet-vatandas isbirligi sayesinde 1964 yilinda bitirilerek 1964 - 1965 Egitim - Ögretim yilinda faaliyete açilmistir. Bu ögretim yilinda alti derslik, on iki sube, bir müdür, on iki ögretmenden olusan bu egitim yuvasinda kisa zamanda mefrusat ve diger ihtiyaçlari giderilmis olup, okul ihata duvari tamamlanarak okul ve çevresinin agaçlandirilmasi yapilmistir. Okulun arka cephesinde bulunan 3000 m 2' lik alan Okul Dernegi tarafindan okula kazandirilmistir. 1987 yilinda Kaymakam Sayin Mahmut KAYA, Okul Dernegi Baskani Sayin Bekir YILMAZER, Okul Müdürü Sayin Recep ÖZKUBAT, Ögretmen Sayin M. Aykut ERMETE' nin üstün gayretleri sonucu iki kat üzerine alti derslik insaat baslamis devlet-vatandas isbirligi ile bitirilen ek bina 1989 yilinda egitime açilmistir.

Okulumuz Ilçe Milli Egitim Müdürlügünün 14 Agustos 1991 ve 715/6578 sayili yazilari ile Ilkögretim Kurumuna dönüstürülerek II. Kademe egitime üç sube olarak baslamistir. Okulun merkezi bir yerde olmasi zamanla ögrenci sayisini arttirmistir. Buna paralel sinif sayisinda yetersizlikler olusmustur. Uzun yillar süre gelen sorunlar kisisel çabalarla bazi projesiz, ruhsatsiz eklentilerle çözülmeye çalisilmistir.

Okul müdürünün 2000 yilinda degismesiyle yeni girisimler baslamistir. Okul Müdürü Saban MENEN önderliginde Okul-Aile Birligi üyeleri ile yapilan toplantilarda durumun önemi anlatilmis; siyasi ve mülki yetkililerle temas saglanmistir. 2002 yilinda Nisan ayinda su basmani seviyesini kendi imkanlariyla yaptiktan sonra 24 derslikli yeni bir bina için Konya Valiligi ile protokol yapilmistir.

Bu protokole göre, insaatin teknik sorumlusu Okul - Aile Birligi Baskani Belediye Imar Isleri Insaat Mühendisi Yakup GÖKÇE ve Okul-Aile Birligi üyesi –o dönem Hal Müdürlügü yapan- Saim GÖKÇE ile Okul Müdürü Saban MENEN taahhüt ettikleri su basmani seviyesini tamamlayip, Milli Egitim Müdürlügüne teslim ettiler. 2003 yilinda Hükümetin bütün yatirimlari durdurmasi karariyla okulumuz bu seviyede beklemistir. 2004 yilinda ikame edilmek üzere ihale yapilmis; yüklenici Hilmi KAYA tarafindan baslanan okul insaati 2005 yili Haziran ayinda bitirilmistir. Bu gün içinde bulundugumuz yeni ve modern bina bölgeye ve ilçemize kazandirilmistir.

Okulun yapilis sürecinde yerel yönetimlerin (Belediyemiz) , hayirsever kisi ve kuruluslarin büyük destegi olmus ve okulun tarihine geçmislerdir. Onlari hep saygi ve minnetle anacagiz.

Bugün okulumuz 25 derslik, yaklasik 850 ögrenci ve 38 personeli ile gelecege basari ve umutla bakmaktadir.

Namık Kemal İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: KONYA EREĞLİ NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: NAMIK KEMAL MAH
    Telefon Numarası: 3327131625
    Faks Numarası: 3327104041
    E-mail Adresi: 256542@meb.k12.tr
    Web Adresi: -

Namık Kemal İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Nisan 2015