N73 Hızlandırmak İçin Tavsiyeler

'Nokıa' forumunda Mavi_Sema tarafından 9 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    N73 Hızlandırmak İçin Tavsiyeler konusu 1.uygulamalardan lifeblog'a girin.sonra seçenekler-ayarlar-öğe türleri buradaki çarpı ile işaretlenmiş tüm seçenekleri kaldırın(sizler için ayrıca screenshotlar aldım ekranımdan)

2.işlem kaydına gidin seçenek-ayarlar işlem kaydı süresini 1 yada 10 güne alın

3.şimdi sistem klasörüne girip [FONT=&quot]c:/private/102072c4/reserved.bin[/FONT] adlı 4.5 mb yer kaplayan dosyayı siliyoruz.

4.memory up pro programını kuruyoruz.bu programı açıp seeneklerden hide(gizle) ye tıklayıp arka plana alabilirsiniz.isteyen quick boost yaparak programı kapatır.programın kayıt kodu 20 tane 0'dır

İndir

5.menü-araçlar-ayarlar-telefon-bekleme modu'ndan etkin beklemeyi kapatın.

6.eğer temanız yada ekren koruyucunuz varsa kaldırın.
    7.klasörlerde hızlı dolanmak için.
    örneğin hafıza kartında bir müzik klasörünüz var müzikler arasında hızlı dolanmak istiyorsunuz müzikleri sanatçı adına göre veye pop,rock,arabesk gibi ayırın.aynısı resimlerdede geçerlidir

8galeriyi hızlandırmak içinse orginalde telefon fotoğraf ve videoların isimlerini tarih olarak veriyor.bunu bir metin yada isim olarak değiştirin
    kamerayı açın seçenek-ayarlar-varsayılan video-fotoğraf ismi ni değiştirin

ben böyle yaptım örneğin
    9. en büyük tavsiye
    telefon hafızasını ne kadar boş tutarsanız o kadar iyidir.çünkü telefon hafızasında ne kadar yer varsa telefon onu RAM(random access memory) olarak kullanır ve telefon uçar!zaten bu yüzden size 5mb hafıza açan programı önerdim.size tavsiyem telefon hafızasında çok mesaj tutmayın.her programı telefon hafızasına
    kurmayın.
    10.isteyen bluetooth,real player,uygulama geçmişlerini silebilir.ancak telefonunuzun sistem kalasörlerine erişmesi lazım.
    [FONT=&quot]bluetooth gecmişi c:\private\100012a5\DBS_100069CC_btregistry)[/FONT]

[FONT=&quot]uygulama gecmişi c:\private\100012a5 DBS_10207216_SWinsLog.db) [/FONT]

[FONT=&quot]-realplayer gecmişi (usually C:\Private\10005A3E\mediaplayer.dat) [/FONT]

Alıntı

2. haşim30

haşim30 Yeni Üye

tşk ler arkadaşlar ben yaptım bakalım işe yariyacak mı

3. hifema

hifema Yeni Üye

önce bi linkleri güncellesen?? kırık link :S

4. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

link yenilendi konu güncellendi

5. ferh_at

ferh_at Yeni Üye