Mustafapaşa İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mustafapaşa İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp konusu Mustafapaşa İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Hakkında - Mustafapaşa İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Tanıtım - Mustafapaşa İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp İletişim - Mustafapaşa İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Resimleri - Mustafapaşa İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Tarihçesi

Okulun Tarihçesi : Kasabamızda ilk eğitim 1927 yılında, Muhtarlığa ait bir binada 3 sınıflı olarak başlamıştır. 1967 yılında Belediye'ye ait binada ise Ortaokul açılmıştır. İlkokul 1973 yılında 5 dershanelik olarak, Ortaokul ise 1971 yılında 12 dershanelik olarak Bakanlık tarafından yaptırılmış olup, kendi binalarında Eğitim ve Öğretim devam etmekte iken;
    1983 yılında okullarımızda Temel Eğitim uygulaması başlayarak, bir yönetim altında birleştirilmiştir. 1991-1992 Öğretim yılında Anasınıfı açılarak Anasınıfı-İlkokul-Ortaokul bir arada ve sınıflar kaloriferli olan A Blokta Eğitime devam etmektedir.
    Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: MUSTAFAPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: MUSTAFAPAŞA KASABASI NVŞEHİR / ÜRGÜP
    Telefon Numarası: 3843535012
    Faks Numarası: 3843535012

kaynak:webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş