Mustafa Kiriş İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mustafa Kiriş İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Mustafa Kiriş İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Merkez'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Mustafa Kiriş İlköğretim Okulu Resimleri - Mustafa Kiriş İlköğretim Okulu Hakkında

VİZYONUMUZ

*

Çağın teknolojisine uygun,teknik araç ve gereçlerle donatılmış ve bu teknolojinin herkes tarafından kullanıldığı,
    *

Çantasız eğitimi etüt ile uygulayan,
    *

Çevrede eğitim, bilim ve kültür merkezi olan, hepimizin özlemini duyduğu bir okul.

MİSYONUMUZ

Biz, Türk milletinin millî ve manevî değerlerini yaşayan, hoşgörülü, çağın bilgileriyle donatılmış, gelişme ve değişime açık, becerili ve kendine güvenen , aldığı bilgiyi uygulayan, çevre bilincine sahip, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılan, zararlı alışkanlık ve davranışlardan kendini koruyan, hedefleri olan nitelikli öğrencileri yetiştirmek için varız

ORTAK DEĞERLERİMİZ

1. Bütün çalışmalarımızın temeli öğrencilerimizdir. Öğrencilerimize birey olarak saygı duyulur. Öğrenci ve öğretmen arasında sevgi saygı bağının gün geçtikçe geliştirilmesi, herkesin ortak hedefleri arasındadır.
    2. Bendeğil biz duygusunun hakim olduğu ortam ve anlayışın gereğine inanırız.
    3. Öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliktir.
    4. Türkçenin güzel konuşulması ve yazılması ortak değerimizdir.
    5. Okulumuzda okul veli işbirliği sağlanarak, öğrencilerin okulda kazandığı davranışları hayata geçirebilmeleri için çalışılır.
    6. Başarının ekip çalışması, teşvik ve ödüllendirme ile artacağına inanırız.
    7. Okulumuzun fiziki şartlarının iyi ve gelişmeye elverişli olması ayrıcalığımızdır.
    8. Okulumuz öğrencilerinin daha iyiye gitmeleri için gereken fedakarlığı yapmak ve bu doğrultuda çalışmak ; okulumuzun kişiliğini oluşturur.
    9. Öğrencilerimizi; Atatürkün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmayı hedefleyen, Türkiye idealine ulaşmayı amaç edinen; demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanmış bireyler olarak yetiştirmeyi temel ilke sayarız.
    10. Okulumuzun her alanda başarılarından söz edilen ve tercih edilen bir okul olması, en temel hedefimizdir.

Okulumuz Kurucusu Sayın Mustafa KİRİŞ

KISACA ÖZGEÇMİŞİ

Isparta ilinin Uluborlu ilçesinde 04/05/1937 tarihinde dünyaya geldi. Baba adı Hasan anne adı Mürüvvet'tir. İlköğrenimini Uluborlu Merkez Atatürk İlkokulunda gördü. Uluborlu Merkez Orta-okulunda öğrenim görürken, zamanın koşulları gereği öğrenimini yarıda bıraktı. Eniştesinin manifatura dükkanında 1950/51 yıllarında, ata mesleği olan damızlık ve besi koyunculuğu işinde 1951/56 yılları arasında çalıştı. Isparta el dokuma halısı imalatı işine 1956 yılında başladı. Eşi Sebahat Hanımla Ekim 1956 da evlendi. Askere Mart 1957 yılında gitti. Büyük oğlu Mehmet Kiriş 26 Ekim 1957 yılında dünyaya geldi. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Uluborlu’daki halı imalatı işini sürdürdü.1961 yılında Aydın’a gelerek, kendi imalatları olan halıları satmak üzere mağaza açtı. Küçük oğlu Hasan Kiriş 15 /02 /1966 tarihinde dünyaya geldi. Halen iki oğlu ile dayanıklı tüketim malları ticareti ile iştigal etmektedir. İkamet ettiği evine yakın bir yerde, 2000 yılında okul yaptırma arzusunu ve isteğini gerçeğe dönüştürdü.2001 – 2002 eğitim ve öğretim yılında 16 derslik, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 anasınıfı, 1 konferans salonlu okul binasını Türk Milli Eğitiminin hizmetine sundu.

Kendisine sonsuz teşekkürler.....

Mustafa Kiriş İlköğretim Okulu Aydın Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Mustafa Kiriş İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Mustafa Kiriş İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Mustafa Kiriş İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Mustafa Kiriş İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: MUSTAFA KİRİŞ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: EFELER MAH. BERGAMA CAD. 2287 SOKAK NO:33

Telefon Numarası: 2562142001

Faks Numarası: 2562141974

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi:Mustafa Kiriş İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş