Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Çankaya Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 26 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Çankaya Ankara konusu Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Çankaya Ankara

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz; Atatürk Orman Çiftliği’ne ait arsa üzerine kurulmuştur. İl Özel İdaresinden alınan okul projesine uygun olarak 1965 yılında inşasına başlanmış olup, 1966 yılında eğitim ve öğretime açılmıştır. Atatürk Orman Çiftliği arsası üzerine kurulduğu için de Mustafa Kemal İlkokulu adını almıştır. 1995–1996 Eğitim – Öğretim Yılı’ nda 2. Kademe sınıfları(6. sınıf) da açıldığı için adı Mustafa Kemal ilköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir. 1997-1998 Eğitim-Öğretim Yılı’ nda “8 Yıllık Kesintisiz İlköğretim” e geçilmesi nedeniyle de 8 yıl zorunlu olmuştur.

Okulumuzun Yeri: Okulumuz Çankaya ilçesi, Balgat Semti, Oğuzlar Mahallesi sınırları içerisinde olup Ceyhun Atıf Kansu Caddesi No : 43 adresinde yer almaktadır. Okulumuzun arsa alanı 511 m2 si bina alanı ve 5717 m2 si bahçe alanı olmak üzere toplam 6228 m2 alana sahiptir. Tapu kaydında 6926 ada ve 19 parsel olarak yer almaktadır.

Fiziki Durumu: 1966 Yılı’ nda eğitim ve öğretime 2 kat ve tek blok olarak açılan okulumuzda bu güne kadar herhangi bir fiziki değişiklik yapılmamıştır. 1999 Yılı’na kadar hiçbir onarım görmeyen okul binası 1999 Yılı’ nda Keçiören Belediyesi tarafından onarılarak kullanılabilir duruma getirilmiştir. 2007 Yılı’nda

İl Özel İdaresi tarafından 19 tane iç kapının değişimi, 2008 Yılı’nda da dış cephe sıvası ve boyasının onarımı yapılmıştır. Bina içerisinde 10 Derslik (1’ i anasınıfı, 1’ide standart dışı), 2 Bilişim Teknolojileri sınıfı, 1 öğretmenler odası 2 idari oda, 1 kütüphane, 1 Rehberlik Servisi, 1 Fen Bilgisi Laboratuarı bulunmaktadır. Isınma doğalgazla sağlanmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

İletişim
    Adres:
    Adres: Oğuzlar Mahallesi Ceyhun Atıf Kansu Caddesi No:43
    İlçe-Semt: Çankaya-Balgat

Telefon: Telefon : (0312) 285 01 94
    Belgegeçer: Faks : (0312) 285 92 95

kaynak:.cankayamustafakemalio.k12.tr/

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Nisan 2015

Bu Sayfayı Paylaş