Mustafa Karataş - Abdest Hakkında Soru Cevap

'Dini Sorular ve Cevaplar' forumunda DeMSaL tarafından 19 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Mustafa Karataş - Abdest Hakkında Soru Cevap konusu dini soru ve cevaplar - varis çorabıyla abdest - mustafa karataş soru cevaplar

Soru:
    Selamün aleyküm hocam benim sorum ben varis corabı giyiyorum sabahdan giymek zorundayım cıkarmada corabı abdest alırken nasıl almalıyım teşekkür ediyorum

Cevap :

Abdest alırken ya ayakların yıkanması, ya da mest giymek suretiyle onun üzerine mesh ederek bu farz yerine getirilmiş olur. Varis çorabı sabah giyilince akşam yatana kadar üzerinizde duracaksa, çıkardığınızda size zarar verecekse, varis çorabının üzerinden ayaklarınızı mesh etmek suretiyle abdestinizi alabilirsiniz.

Dr.Mustafa Karataş

2. kızkardesimin 20 tlsi var zekat vermesi lazım

3. kızkardesimin 20tlsi var kaçpara zekat vermesi lazım

4. sayın hocam size ulaşmayı çok istedim kanal 7iyi çok aradım ulaşamadım. ben 24 yaşındayım bayılma rahatsızlığım var fazla sinir stres yorgunluk olunca düşüp bayılıyorm doktorlaın bazısı psikolojik diyo bazısı da başka bişi var araştırma hastanesine görün diyolar merdivende de bayıldm yolun ortasında da ateşin kenarına düşüp bayıldığm dahi oldu size sorum şu hocam her sene ramazanda annemlerle kavga ediyorz oruç tutmama izin vermiyolar hastalığımdan dolayı ama ben tutmak istiyorm tutmayınca içim rahat etmiyo tutarsam da annemlerle kötü oluyorm ne yapmam lazım cevaplarsanız çok sevinirm hakkızız helal edin hocam hayırlı akşamlar

Bu Sayfayı Paylaş