Musa Karabaş Anaokulu Ereğli Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 20 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Musa Karabaş Anaokulu Ereğli Konya konusu Ereğli Musa Karabaş Anaokulu Hakkında - Musa Karabaş Anaokulu Tanıtım - Musa Karabaş Anaokulu Resimleri - Musa Karabaş Anaokulu İletişim

MİSYONUMUZ

· Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bireyler yetiştirmek.

· Yaşayarak, görerek, deneyerek eğitim yapmak.

· Gezi, gözlem ve deneylerle öğrenilenleri pekiştirmek.

· Çocukların gelişim düzeylerini (duygusal, bilişsel, sosyal, psiko-motor, dil), ilgi ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak eğitmek.

· Serbest zaman etkinlikleri ile çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeyi ve sosyalleşmelerini sağlamak.

· Türkçe dil etkinlikleri ile konuşma, anlatma, dinlenme ve iletişim becerileri kazandırmak.

· Oyun, müzik, drama etkinlikleri ile kavram gelişimlerini sağlamayı ve öğrenmeyi zevk haline getirmek.

· Çocuklara dengeli beslenme ve dinlenmenin ruh ve beden sağlığı için gerekliliğine inandırmak.

· Sosyal etkinliklerle (tiyatro, sinema, gezi vb.) bilgi, beceri ve görgülerini arttırmak.

HEDEFLERİMİZ

· Okul-Aile işbirliğini destekleyerek, eğitimi sürekli hale getirmek.

· Okulun ve sınıfların fiziki değişikliklerinin sürekli yenilenmesiyle çocukların estetik duygularının geliştirilmesi ve daha sağlıklı mekanlarda eğitim- öğretim yapmak.

· Farklı materyal ve oyuncaklarla çocuklardaki uyarıcı sayısını arttırmak.

· Çevre tarafından tercih edilen örnek bir okul olmak.

· Çocuklarımızı ilköğretime en iyi şekilde hazırlamak.

· Eğitim etkinliklerin değerlendirilmesinde belirlenen hedeflere ne ölçüde ulaşıldığının tespitinin yapılarak planlamayı bu sonuçlar doğrultusunda yapmak.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: KONYA EREĞLİ MUSA KARABAŞ ANAOKULU
    Adresi: ÜÇGÖZ MAHALLESİ KARAGEDİKLİ CAMİ YANI .
    Telefon Numarası: 3327101166
    Faks Numarası: 3327101166
    E-mail Adresi:
    Web Adresi:
    http://okulweb.meb.gov.tr/42/12/875309/

Okulumuzdan Resimler

Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş