Montezemolo: 'Hill'in Ferrari tutkusunu özlemle hatırlayacağız'

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. BaSKeTChi

BaSKeTChi Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Montezemolo: 'Hill'in Ferrari tutkusunu özlemle hatırlayacağız' konusu Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo, dün hayatını kaybeden 1961 F1 Dünya Şampiyonu Phil Hill'i saygıyla andıklarını belirterek, Hill'in Ferrari tutkusu ve sevgisini özlemle hatırlayacaklarını söyledi.

Hill'in vefatının duyulmasından kısa süre yayınlanan açıklamada Montezemolo, "Ben ve tüm Ferrari çalışanları Phil Hill'in ölüm haberinden dolayı çok üzüntülüyüz. Hill, Ferrari'ye çok şeyler veren bir adam, bir şampiyon, her zaman pist içinde, pist dışında şirketin değerlerini en iyi şekilde temsil eden bir insandı" dedi.

Montezemolo, "Phil, hem Le Mans 24 Hours hem de Sebring 12 Hours'da prototip araçlarla yarıştı ve birçok mücadeleden galip ayrıldı. Her birinde 3 kez yarış kazandı. Formula 1'de de aynı şekilde" dedi.

Ferrari'nin 1961'de Phil Hill ile şampiyon olduğunu ve böylece F1'de şampiyon olan ilk ABD doğumlu pilot olarak tarihe geçtiğini belirten Montezemolo, "Phil ve ben geçen yıllar içinde hep bağlantılı olduk. Kendisini, Ferrari'ye olan tutkusu ve sevgisini çok özleyeceğim. Eşi Alma ve oğlu Derek'e bu üzüntülü anlarında başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Hill, Ferrari'de olduğu dönemde Monza'da çıktı üç yarıştan ikisini kazanmıştı. Hayatının önemli bir bölümünü Maranello'da geçiren Hill, aktif motor sporları hayatına son verdikten sonra da düzenli olarak Ferrari'yi ziyaret ediyordu.

Bu Sayfayı Paylaş