Mohaç İlköğretim Okulu Çankaya Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 26 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mohaç İlköğretim Okulu Çankaya Ankara konusu Mohaç İlköğretim Okulu Hakkında - Mohaç İlköğretim Okulu Tanıtım - Mohaç İlköğretim Okulu Resimleri - Mohaç İlköğretim Okulu İletişim

TARİHÇESİ

Okulumuzun inşaatına 1968 tarihinde 5 derslik olarak başlanmış olup 08/12/1968 tarihinde eğitim öğretime geçilmiştir. Sonradan okula 9 derslik daha ilave yapılarak 14 dersliğe çıkarılmıştır.
    Valilik Makamının 16/10/1969 tarih ve 040 / 4376 sayılı yazıları ile MOHAÇ MEYDAN SAVAŞINA izafeten MOHAÇ İLKOKULU ismi verilmiştir. 1995-1996 eğitim-öğretim yılında 8 yıllık eğitime geçilmesi ile okulumuz MOHAÇ İLKÖĞRETİM OKULU adını almıştır.

İncesu Caddesi No:129 ÇANKAYA/ANKARA adresinde bulunan okulumuz 2 katlı yığma yapılı 4480 metrekare toplam alanıyla 14 adet dersliği olan bir okul haline getirilmiştir. Okulumuz Fen Bilgisi Laboratuarı kapatılarak yerine Dünya Bankasının katkısı ile Bilişim Teknolojileri Sınıfı yapılmıştır.

Fen ve Teknoloji sınıfı, çok amaçlı salonu ve spor salonu olmayan okulumuzda kütüphanemiz çok amaçlı sınıfımızın bir kısmında hizmettedir. 1 adet Teknoloji ve Tasarım Atölyemiz mevcuttur.

Okulumuzda 1984 yılında açılan Özel Eğitim Sınıfımızda Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak 4 öğretmenimiz hizmet vermektedir. Ayrıca okul bünyesinde 1 ana sınıfımız bulunmaktadır.

kaynak:mohacilkogretim.k12.tr

Bu Sayfayı Paylaş