Mimar Kemal İlköğretim Okulu Çankaya Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 26 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mimar Kemal İlköğretim Okulu Çankaya Ankara konusu Mimar Kemal İlköğretim Okulu Hakkında - Mimar Kemal İlköğretim Okulu Tanıtım - Mimar Kemal İlköğretim Okulu Resimleri - Mimar Kemal İlköğretim Okulu İletişim

Tarihçemiz

Okulumuz Çankaya İlçesine bağlı olup A Bloğu 1. bina 1927 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılmış, Milli Eğitim Bakanlığı'na ilkokul olarak devredilmiştir.
    Mimar Kemalettin Bey tarafından projesi çizilmiş olup yapım proje mimarı tarafından uygulanmıştır.
    Bu bina, tarihi eserler kapsamına alınmış , Anıtlar Yüksek Kuruluna bağlanmıştır.

B-Blok olan 2. binanın 1954 yılında yapımı tamamlanıp diğer binaya ek olarak
    hizmete sunulmuştur
    Her iki binada 1963 yılına kadar Mimar Kemal İlk Okulu adıyla eğitim ve öğretime

devam etmiştir. 1963-1969 yılları arası B blok Ergenekon Orta Okulu olarak, sonra da
    Kocatepe Camii civarına Mimar Kemal Orta Okulu Olarak taşınmıştır.

B blok Ergenekon ilkokulu adı altında bağımsız müdürlük haline getirilmiştir.

26 Kasım 1983 yılında Milli Eğitim Bakanlığı aynı bahçe içerisinde iki ayrı
    müdürlük bulunmasını sakıncalı bulup Mimar Kemal İlk Okulu adı altında

birleştirmiştir.

1994-1995 Eğitim Öğretim Yılında okulumuz bugünkü adını almıştır.

İLETİŞİM

Yüksel Caddesi No: 18 Kızılay - ANKARA
    Tel: 0.312.418 90 19 - 0.312.419 27 08
    Faks: 0.312.425 06 29

kaynak:mimarkemalio.k12.tr

Bu Sayfayı Paylaş