Milli Egemenlik Anaokulu Merkez Artvin

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Milli Egemenlik Anaokulu Merkez Artvin konusu Milli Egemenlik Anaokulu Hakkında - Milli Egemenlik Anaokulu Tanıtım - Milli Egemenlik Anaokulu Resimleri - Milli Egemenlik Anaokulu İletişim

Milli Egemenlik Anaokulu Artvin Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Milli Egemenlik Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Milli Egemenlik Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Milli Egemenlik Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: MİLLİ EGEMENLİK ANAOKULU
    Adresi: ORTA MAHALLE SAKIP SABANCI SOKAK
    Telefon Numarası: 4662122911

Açılışı
    0-6 yaş grubu 100 öğrencinin eğitim öğretim göreceği Milli Egemenlik Ana Okulu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışa Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, Vali Yardımcısı Muzaffer Başıbüyük, İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, İl Emniyet Müdürü Orhan Ekinci, Bayındırlık ve İskan Müdürü Ufuktan Güneş, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özçelik ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenci aileleri katıldı.

Törende bir konuşan Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, "Merkez ilçede 3, Yusufeli, Şavşat, Borçka'da birer adet okul faaliyette, Hopa, Arhavi, Ardanuç İlçeleri'nde okul yapımı devam etmektedir. 2006-2007 öğretim yılında ilimizde 9 anaokulu hizmet verecektir. 2005-2006 öğretim yılında 2 uygulama sınıfı, 144 anasınıfı, 6 anaokulundan 2 bin 146 öğrenciye eğitim öğretim verilmektedir" dedi.

Vali Cengiz Aydoğdu da, yaptığı açıklamada, "Burada görev yapan öğretmen arkadaşlarımız hem anne, hem baba görevini yapacaklar, hem de devletin onlara verdiği eğitici ve öğretici olarak öğretmenlik görevini yapacaklar. Biz bu anaokullarını ismiyle müsemma hale getirebilirsek, büyük bir boşluğu kapatmış olacağız. Çünkü eğitim dediğimiz şey, ilk insandan bu yana herkesin kabul ettiği bir şey var ki, çocuğun konuşması ile başlar" diye konuştu. Gazi İlköğretim Okulu öğrencilerinin halkoyunları gösterisinin ardından, okulun açılış kurdelesini kesen Vali Aydoğdu, sınıflarda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

251 bin 340 YTL'ye mal olan anaokulunda, 2'si usta öğretici 2'si kadrolu, 4 öğretmen ve 3 yardımcı personel olmak üzere toplam 7 görevli personelle 50 öğrenciye eğitim veriliyor.
    kaynak /kent haber

Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş