'Messi'nin yeri dolar, Carlos'un asla'

'Fenerbahçe' forumunda Dine tarafından 1 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    'Messi'nin yeri dolar, Carlos'un asla' konusu [SIZE=+0][/SIZE]'Messi'nin yeri dolar, Carlos'un asla'

[SIZE=+0][/SIZE]Bu iddia Gökhan Gönül'e ait. Başarılı oyuncu, “Şu an Messi ve Ronaldo'nun bile yeri doldurulabilir. Ama Roberto Carlos'unki doldurulamaz. Dünyaya ikinci bir Roberto Carlos gelmedi” diye konuştu.
    Gökhan Gönül’den iddialı sözler. Futbol Federasyonu’nun resmi yayın organı Tam Saha’nın son sayısına konuşan başarılı futbolcu, kendisini “Özgüveni çok yüksek, güçlü karaktere sahip biri olarak tanımlarken, bu konuda şu örneği verdi: “İlk geldiğim günlerde 50 bin kişinin önüne çıkmak beni çok heyecanlandırmıştı. Maç bitip eve gidince kendi kendime, ‘Sen iyisin. İyi olmasan bu akşam sahada olmazdın” dedim. Böylece heyecanımı yendim.” Gökhan, en iddialı sözleri ise Roberto Carlos için sarfetti. İşte yıldız oyuncunun söyledikleri: “Dünya yıldızı Roberto Carlos’la oynamak en büyük şansım. Şu anda Messi ve Cristiano Ronaldo’nun bile yeri doldurulabilir. Ama Roberto Carlos’unki doldurulamaz. Dünyaya ikinci bir Roberto Carlos gelmedi. Onun maç içindeki hareket ve tavırlarından çok şeyler öğrendim.

‘Alex, futbolun profesörü’
    Hâlâ da öğreniyorum. İki sezondur Süper Lig’de oynuyorum. O ise, 15-20 senedir dünyanın en iyi liglerinde top koşturuyor. Buna Dünya Kupası ve Şampiyonlar Ligi gibi üst düzey organizasyonları da ekleyin. Böyle yıldızlar kolay kolay Türkiye’ye gelmiyor. Sonra bir Alex var. Bana göre futbolun profesörü.” Bu sezonun en iyi transferinin taraftar olduğunu ileri süren Gökhan, “Şampiyon olacağız. Başkanımızın sözü ortada. Türkiye’de ‘Üst üste 3 yıl şampiyon yapacağım’ diyen başka bir başkan görmedim. Daum’un şampiyonluğu ne kadar istediğini gözlerinden anlayabiliyorsunuz. Bu da bizi olumlu yönde motive ediyor ve verimimizi yükseltiyor. Sürekli bizi mutlu edecek espriler ve oyuncuları birbirine kaynaştıracak fikirler üretiyor. Bu sayede arkadaşlık pekişiyor” dedi. Kulubüyle 5 yıllık yeni sözleşme imzaladığını hatırlatan Gökhan, sözlerini şöyle noktaladı: “Bu, uzun bir süre ve bonservisim önemli bir bedel tutuyor. Bunu ancak üst düzey bir kulüp verebilir. Her koşul gerçekleşirse, beni üst noktaya taşıyacak, kendimi geliştirebileceğim bir kulübe gitmek isterim. Bir takımda kalmak için üç önemli faktör var; Başkan, teknik direktör ve taraftar. Bunlardan biri bile beni istemezse, o takımda kalmamın anlamı olmayacaktır.”

Fanatik

Bu Sayfayı Paylaş