Messi'den Frank Rijkaard itirafı

'Galatasaray' forumunda Dine tarafından 11 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Messi'den Frank Rijkaard itirafı konusu Barcelona'nın Arjantinli yıldız futbolcusu Lionel Messi, Fransız gazetesi L'Equipe'e yaptığı açıklamada ilginç sözler kullandı..

Barça'nın yıldızı Lionel Messi'den Rijkaard itirafları... Arjantinli yıldız Galatasaray teknik direktörü Frank Rijkaard'ı överken "O'nun bize verdiği serbestliği değerlendiremedik."

Lionel Messi kariyerinin ilk yıllarında birlikte çalıştığı teknik direktörlere övgü dolu sözler sarfetti. Barcelona golcüsü Josep Guardiola'nın, Rijkaard'ın yerine gelmesinin ardından takımın oyununda gelişme olduğu yönündeki yorumları reddederken, "Bu tür karşılaştırmalar yapmayı sevmiyorum." dedi.

Rijkaard'ın büyük bir teknik direktör olduğunu vurgulayan Messi, "Rijkaard'ın kariyerime önemli katkı yaptığı gerçeğini asla unutmayacağım. 16 ve 17 yaşlarımda bana güvendi." şeklinde konuştu.

Messi iki teknik direktörün taktiklerinde farklılıklar olduğunu kabul ederken, "Guardiola daha sıkı ve disiplinli. Rijkaard bize daha çok özgürlük veriyordu, ancak biz kesinlikle bunu değerlendiremedik." ifadelerini kullandı.

Guardiola, geçen Pazar günü Altın Top ödülünü kazanan Lionel Messi'nin bu başarısında takımın etkisi olduğunu açıklarken, Messi'de buna katıldığını vurguladı. Messi, "Barca'nın oyunu benim başarımı daha kolay hale getiriyor. Taktikler gibi takım oyuncularının yetenekleri bana yardımcı oluyor." şeklinde konuştu.

-Radyospor-

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş