Meryem Acar İlköğretim Okulu Borçka Artvin

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 27 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Meryem Acar İlköğretim Okulu Borçka Artvin konusu Artvindeki İlköğretim Okulları Hakkında - Meryem Acar İlköğretim Okulu Tanıtımı - Meryem Acar İlköğretim Okulu Hakkında - Artvin Borçka'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Meryem Acar İlköğretim Okulu Resimleri

Meryem Acar İlköğretim Okulu Tarihi

Aralık Köyü İlkokulu 1940 yılında bir eğitmenli olarak halk tarafından yapılarak faaliyete geçmiştir

O zaman öğrenciler üç(3) yıl üzerinden eğitim görmekteydiler.

1944–1948 arsı eğitime ara verilmiş olup 1948 yılında daha önce üçüncü sınıf mezunlarından bir kısmı öğretmenli olarak dördüncü(4.) sınıfa çağırılmışlarsa da küçük olanlar gelmiş büyükleri okula bir daha dönmemişlerdir.

İlk kuruluş kadrosunda eğitmen olarak Osman TURANLI görev yapmıştır.

Öğretmen Osman Nuri KARA ile birlikte 1950–1951 öğretim yılına kadar Eğitim-Öğretim devam etmiştir..

Daha sonra eğitmenler görevden alınarak öğretmen kadroları çoğaltılmış.

İki dershane durumunda olan okul bir tamirle ve onarımla üç dershaneye çıkarılmış.

Yıl 1966 -1967 Aralık İlkokulu öğrenci artışları nedeniyle üç bazen dört geçici dershanelerle 1977–1978 öğretim yılına kadar idare edilerek yeni okul yapılmasına başlandı.

İki yıl sonra 12.12.1979 Çarşamba günü temel eğitim projeli yedi dershaneli, birçok gayeli salon, bir işlik, müdür ve öğretmenler odasıyla muavinler odalı, hizmetçi odası, kömürlükten müteşekkil okulumuza 12.12.1979 da kabul ile 13.12.1979 Perşembe günü yedi öğretmen kadrosuyla yerleşildi.

Aynı köy nüfusuna kayıtlı olan iş adamlarımızdan Sayın İsmet ACAR 1998–1999 Eğitim-Öğretim yılında okulumuzu tadilat yaptırmıştır

İl Milli Eğitim Komisyonu 12 Şubat 1998 tarihinde yaptığı toplantıda, Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 03.11.1997 tarih ve 2757 sayılı yazısı doğrultusunda ‘Aralık Birleştirilmiş Sınıflı İlköğretim Okulu’’ adının ‘Meryem Acar Birleştirilmiş Sınıflı İlköğretim Okulu‘olarak değiştirilmesine karar verilmiştir. (Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Her Dereceli Resmi veya Özel Kurumlara Ad Verme Yönetmeliğinin 7. ve 8. Maddelerine göre)

Okulumuz 1998-1999 Eğitim-Öğretim Yılında 8 Yıllık İlköğretim Okuluna dönüştürülmüş ve 6. sınıfına öğrenci kaydedilmiştir.( Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığının03.08.1994 gün ve 1129 Sayılı Kurumların Açılması ve Kapatılmasına İlişkin Esaslar ile Milli Eğitim Bakanlığı Araştırma Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığının 27.07.1997 tarih ve 1808-1997/53 Sayılı 8 Yıllık Zorunlu İlköğretim Uygulaması ile ilgili genelge emirleri gereğince)

1999-2000Eğitim –Öğretim Yılında Okulumuza Atanoğlu BSİO’dan Taşımalı öğrenci gelmeye başlamış ve devam etmektedir.

İş adamımız Sayın İsmet ACAR 2005–2006 Eğitim-Öğretim yılında okulumuza merkezi sistem kalorifer yaptırmıştır.

İşadamımız Sayın İsmet ACAR 2006–2007 Eğitim-Öğretim yılında Çay Alım Yeri”nin üstüne Köy muhtarlığına bağlı 3 daireli öğretmen lojmanı yaptırıp hizmete sunmuştur.

Atanoğlu BSİO Öğrenci sayısının yetersizliğinden dolayı 2006-2007 Eğitim –Öğretim Yılında kapatılıp,öğrencilerin okulumuza alınması uygun görülmüştür.

2000-2001Eğitim –Öğretim yılında ilk mezunlarımızı vermiş olup oklumuz eğitim-öğretime devam etmektedir.

Recep Köksal KESKİN

Okul Müdürü

VİZYONUMUZ

ŞİMDİYİ EN İYİ ŞEKİLDE KULLANIP,

GELECEĞE IŞIK TUTMAK;

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ AYDINLATACAK

BİR NESİL YETİŞTİRMEKTİR

MİSYONUMUZ

BİZ

MERYEM ACAR

İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK:
    BÜTÜN ÖĞRENCİLERİN, EĞİTİM ÖĞRETİMLERİNİ SAĞLAMAK, ONLARIN;
    MİLLİ MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI; KENDİNE, AİLESİNE, ÜLKESİNE, TARİHE VE TÜM İNSANLIĞA, KARŞI SORUMLULUKLARININ BİLİNCİNDE, KENDİNİ ANLATABİLEN, BİLGİ VE BECERİSİNİ EN İYİ ŞEKİLDE KULLANABİLEN TUTARLI, KARARLI, PAYLAŞIMI BİLEN, TOPLUMA YARARLI BİRER BİREYOLMALARI İÇİN VARIZ.

ÖNCELİKLİ HEDEFLER

Okulumuzu İlçemizin ve İlimizin öncü ve örnek kurumlarından biri haline getirmek.

Tüm fiziki mekânı çağdaş ölçülerle yeniden planlayarak gerekli ekipmanlarla donatmak.

· Sınıfımızda TV,Video,Radyo-Teyp,Tepegöz ve Bilgisayar bulundurmak.(2010yılına kadar)

Etkili rehberlik ve psikolojik hizmetler sunmak.

·
    Dershane, özel ders gibi takviye eğitimlere ihtiyaç duyulmadan öğrencilerimizi bir üst öğretim kurumuna hazırlamak.

·
    Yıl boyunca yapılacak sosyal etkinlikler yoluyla öğrencilerimizde ortak kültür geliştirmek.

Etkili bir çevre analizi yapılarak öğrenci velilerinin de eğitilmesi ve okula bakış açılarını değiştirmek

Kurum Adı : Meryem Acar İlköğretim Okulu

Kurum Kodu : 555373

Kurum Türü : İlköğretim Okulu
    İlçe : BORÇKA

İl Merkezine Uzaklığı : 47

İlçe Merkezine Uzaklığı : 12

Ulaşım Yolu : Asfalt

Yönetici Sayısı : 1

Öğretmen Sayısı : 3

Öğrenci Sayısı : 87

Diğer Personel Sayısı : 2

Şube Sayısı : 7

Lojman Durumu : Yok

Kiralık Ev Durumu : Var

Meryem Acar İlköğretim Okulu Artvin Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Meryem Acar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Meryem Acar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Meryem Acar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Meryem Acar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: MERYEM ACAR İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: MERYEM ACAR İ.OİARALIK KÖYÜ

Telefon Numarası: 4664752198

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi :555373@meb.k12.tr

Web Adresi:
    Meryem Acar İlköğretim Okulu

http://www.meryemacar.k12.tr

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş