Mersin Kızıltepeliler Derneği Öğrencilere Sahip Çıktı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 4 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Mersin Kızıltepeliler Derneği Öğrencilere Sahip Çıktı konusu Mersin de yaşayan Kızıltepelilerin dayanışma ve yardımlaşma içinde olmalarını sağlamak ve sorunlarına çözüm yolları bulmak amacıyla kurulan Mersin Kızıltepe Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Eğitim Derneği’nin açılışının üzerinden kısa bir zaman geçmiş olmasına rağmen aktif faaliyetler içinde yer almaya
    başladı.
    Mersin Kızıltepe Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Ahmet Kılınç, Başkan Yardımcısı Abdullah Çelebioğlu, Sayman Polat Dinler, Yönetim Kurulu üyesi Zeki Erakman ve dernek üyesi Hikmet Ölçer Derneğin kuruluşunda emeği geçen ve açılışa katılan kurumları ziyaret ettiler.
    Dernek heyeti İlçe kaymakamı Osman Tunç’u makamında ziyaret ederek Kızıltepe halkı için yaptığı çalışmalar nedeniyle teşekkür plaketi vererek, Kızıltepe ve Kızıltepeliler için dernek olarak kendilerine düşecek hizmetlerde görev almaya hazır olduklarını belirttiler, Kaymakam Tunç’da bu duyarlı davranış ve dayanışma için tebrik ederek, özellikle Yüksek okul okuyan öğrencilere burslar ile destek olunması gerektiğinin altını çizerek bu konuda duyarlı olunmasını istedi, Dernek yönetimi Kızıltepe Belediye başkan vekili ve belediye meclis üyelerini de ziyaret ederek Kızıltepe ye yaptığı hizmetlerden ötürü, Belediye başkanı Ferhan Türk için önceden hazırlanmış plaketi Başkan vekili Şerife Alp’a takdim ettiler.
    Dernek yönetimi Artuklu Üniversitesi rektörlüğü Genel sekreteri Murat Dilmen’ makamında ziyeret ederek Kızıltepe yüksek okul açılması için destek istediler, Dilmen de derneğin çalışmalarından ötürü kendilerine plaket sundu.
    Dernek heyeti sırasıyla, Ticaret Odası Başkanı Mahmut Dündar, Ziraat Odası başkanı Bedirhan Dinler, Şöförler odası Başkanı Bedran Şahin, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Zeynettin Ayav, Ticaret Odası başkan Yardımcısı İbrahim Halil Ramazanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Sıraç Atan, Halk Eğitim Müdürü M.Hadi Gökdemir, ve bazı esnafları ziyaret ederek teşekkür eden dernek yönetimi ayrıca muhtaç sahibi bir aileyi ziyaret ederek maddi destekte bulundu
    Açılışa katılan ve derneğin kurulmasında desteklerini esirgemeyen kurum ve Kızıltepelileri ziyaret ederek teşekkür eden dernek yönetimi, Üniversite sınavlarına girecek öğrencilerin tercihleri dışında şehirlerde sınava girmek zorunda bırakılmalarına da tepkisiz kalmayıp, bir basın açıklamasıyla destek olmasının yanı sıra Dernek yönetimi ve üyelerini harekete geçirip ülke genelinde kamuoyu oluşturma çabasına girdi ve kent konseyinin sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı toplantıya da katılarak bu konuda yapılacakları çalışmalara destek verdi, Dernek yönetimi Eğitim-Sen Temsilcisi Aslan Öner ve Kızıltepe Belediyesi çok amaçlı Eğitim Destek Evi müdürü Nurullah Tunç ile görüşerek, Kızıltepe’den Mersin de sınava girecek Üniversite adayları arasında maddi olanaklardan yoksun öğrencileri de ağırlama görevini üstlendiler.
    Öğrenciler Mersin deki her türlü sıkıntılarında yardımcı olmaları için Dernek yönetimi ile 0 324 327 49 47 ve 0 536 552 0930 nolu telefon ile irtibata geçebilecekler.
    Mersin Kızıltepe Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Eğitim Derneği yönetimi adına Başkanı Ahmet Kılınç yaptığı basın açıklamasında “Bizler Mersin’de yaşayan Kızıltepe’liler olarak Mersin sosyal yardımlaşma kültür ve eğitim derneğinin yönetim kurulu sayın yetkililere sesleniyoruz. Kızıltepe’li öğrencilerin öğrenim hakkını engellemek kime ne kazandıracaktır? 11 Nisan 2010 tarihinde üniversite sınavına girmek için başvuran öğrenciler tercihlerinde olmadığı halde niçin Edirne, Sinop, Trabzon ve başka uzak iller sınav için uygun görüldü?
    Bu uygulama ile Kızıltepe li öğrencilerin eğitim hakkı engellenmeğe çalışıldı. Bunda amaç nedir? Yoksa bu bir ceza mı? Bu mudur eşit öğrenim hakkı, bu mudur adaletli eğitim? Bu düzenlemeyi yapan ve bu düzenlemede görev alan sayın yetkililer hangi mazeretlerin arkasına sığınarak bir açıklama yapacaksınız? Bu öğrencilerin psikolojilerini bozmaya, strese girmelerine en uzak yerlere göndermenizin amacı nedir? Bize bunu açıklayabilir misiniz? Daha önceki yıllarda kopya gibi ithamlara maruz bırakılarak Kızıltepe gençliği için yapılan bu karalama kampanyalarını dernek olarak kınıyoruz.
    Sınavlarda huzuru ve güvenliği sağlamak sınavda kopyayı engellemek sınavı düzgün , eşit ve adaletli bir şekilde yapmak sizin asli görevlerinizden biri değil midir ? Sizler görevlerinizi yapmadığınız gibi Kızıltepe deki öğrencileri suçlayarak ve karalama kampanyası başlatarak kendinizi haklı çıkarmayın. Bu uygulamayı yapan sayın yetkililer; sizler Kızıltepe öğrencilerine verdiğiniz bu cezalarla Kızıltepe deki gençliğin öğrenim haklarını ellerinden alamazsınız.
    Sizlere inat Kızıltepe li bütün genç öğrenciler her yıl olduğu gibi bu yılda en çok üniversiteyi kazanan ilçe olarak tarihte yerini alacaktır. Sizlere inat Kızıltepe li öğrenciler daha çok çalışacak ve üniversite sınavlarını kazanacaktır. Cezalandırmalarınıza, eşit olmayan ve adaletsiz uygulamalarınıza rağmen hep kazanacağız.”Dedi.
    kiziltepeajansi​

Bu Sayfayı Paylaş