Merkez İlköğretim Okulu Bilgileri Milas Muğla

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 14 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Merkez İlköğretim Okulu Bilgileri Milas Muğla konusu Merkez İlköğretim Okulu Bilgileri Milas Muğla

Merkez İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Vizyonu : Bilimsel ve teknolojik esaslara dayanan yeniliklere açık;çevre,ülke ihtiyaçlarına uygun metotlu çalışan,sürekli olarak gelişen ve yenileşen,bir üst öğrenim kurumuna hazırlanan,etkili ,nitelikli,çağdaş ,ATATÜRKÇÜ bireyler yetiştirmektir.

Misyonu : Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini ;bilgili,becerili, özgüvenli olmalarını ;çevresi ile olumlu iletişim kuracak davranış kazanmalarını;olaylara çok yönlü ve tarafsız bakmalarını;gelişen çağın ihtiyaçlarına cevap verecek beceriler kazanmalarını;liderlik özelliklerinin yanı sıra iş birliği ile ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır. Okulumuz 1932 yılında Milas Ortaokulu olarak hizmete girmiş olup 1997 yılında 8 yıllık zorunlu ilköğretime geçilmesi ile Milas Merkez İlköğretim Okulu adıyla yukarıda belirtilen vizyon ve bu vizyonun yüklemiş olduğu misyonla eğitim-öğretime devam etmektedir.
    Okulumuz 8 sınıflı ilköğretim okulu olup1 Okul Müdürü, 2 Müdür Yardımcısı 18 branş,15 sınıf ,4 okul öncesi öğretmeni ve 2 hizmetli bulunmaktadır.Okulumuzda 3 şube anasınıfı,15 şube 1 . kademe ve 13 şube 2 kademeden oluşan toplam 31 şubede 1170 öğrenci öğrenim görmektedir.

Merkez İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Milas
    Okulun Telefonu: 252 512 10 27
    Okulun Faksı: 252 513 36 39
    Okulun Adresi:
    Okulun Web Adresi: milasmerkezioo.meb.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: 730999@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: BÜLENT HEKİMOĞLU
    Okulun Ulaşım Bilgileri: Muğla-Milas Mesafeleri 65 km
    Metropol İçi / Dışı :
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok