Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu Bilgileri Meram Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu Bilgileri Meram Konya konusu Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu Hakkında - Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu Tanıtım - Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu Resimleri - Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu İletişim

Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu Konya Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulun arsası, Konya Meram Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olup okulun, binası Konya eşrafından Niyaz ILDIRAR ( NİYAZİ USTA ) tarafından yaptırılmıştır.Okul 2006/2007 eğitim öğretim yılında, Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da onurlandırdığı bir törenle eğitim öğretime açılmıştır.

Okulumuzun bahçe düzenlemesi ve oyun alanlarının tanzimi Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi tarafından gerçekleştirilmiştir.
    Okulu yaptıran Konyalı İş Adamlarımızdan Niyazi ILDIRAR’ın ( NİYAZİ USTA )’nın ismi okulu yaptırması anısına , “ NİYAZ USTA İLKÖĞRETİM OKULU “ismi verilmiştir.

2006-2007 Eğitim Öğretim yılında öğretime başlayan okulumuz çok kısa bir zamanda alt yapısını tamamlamış,tüm sınıflarımız her öğrenciye bir sıra verilerek dizayn edilmiş, tüm sınıflara laptop veya bilgisayar ve projeksiyon alınmış ve eğitim ve öğretime sunulmuştur.Beş sınıfa akıllı tahta alınmış ve montajı yapılmış olup aktif olarak eğitimde kullanılmaktadır.Ayrıca tüm birinci sınıflarda öğrenci dolapları yapılarak küçük öğrencilerimizin ihtiyaç duymadıkları eğitim materyallerini taşımaları engellenmiş ve çocuklarımızın küçük bedenleriyle kendilerinden ağır çantaları taşımalarının önüne geçilmiştir.

Konferans salonu,işlik,fen laboratuarı,kütüphane bilgisayar laboratuarı okulda akıllı mevcut olup altyapıları oluşturulmuş olup ve laptop,projeksiyonlar ve akıllı tahta gibi eğitim araç, gereçleriyle desteklenmiş,bu araç ve gereçler de şu anda aktif olarak eğitim öğretimde kullanılmaktadır.Başlangıçta tekli öğretim olarak eğitime başlayan okulumuz 2008-2009 Öğretim yılından itibaren yoğun konutların yapılması sebebiyle ikili öğretime geçmiştir.Bina içerisinde okul kantini de mevcuttur.
    Binanın tamamında kablosuz internet bağlantısı vardır.

Okulumuz 12 adet güvenlik kamerasıyla izlenmekte ve bir özel güvenlik görevlisi istihdam edilmektedir.

Okulumuzda kapalı devre televizyon sistemi mevcut olup istenildiği takdirde canlı yayın dahil yapılabilmektedir.

Okul Bahçesi 6000 M2 olup bahçede futbol,voleybol,basketbol sahaları vardır.

Eğitim öğretime başlanılan ilk yılda alt yapısını ve kurumsallaşmasını tamamlayan okulumuzda açıldığı yıldan itibaren “PIRILTI” adında bir dergi çıkarılmaya başlanılmış ve her yıl çıkarılmaya devam edilmektedir.

Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: MERAM NİYAZ USTA İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: TOPRAK SARNIÇ MAH.KIZILIRMAK SOK.NO:4(TRAFİK TESCİLYANI)
    Telefon Numarası: 3323206249
    Faks Numarası: 3323210065
    E-mail Adresi: bilgi@niyazusta.k12.tr
    Web Adresi: - www.niyazusta.com

Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş