Menüden Link Verme [Resimli Anlatım]

'Webmaster Genel' forumunda Siraç tarafından 15 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Menüden Link Verme [Resimli Anlatım] konusu
    Menüden Link Verme [Resimli Anlatım]

Bir bileşene yahut bir içeriğe link vermeniz gerektiğinde bu işlemi basitçe yapabilirsiniz. Öncelikle joomlanızın yönetim paneline girin ve ardından üst menüde bulunan Menü Yöneticisinden hangi menüye link verecekseniz onu seçin biz örneğimizde mainmenu seçiyoruz

Ardından aşağıdaki resimde olduğu alan geleceksiniz.

Resimde gördüğünüz gibi menü yönetimine geldik aşağıda bu menümüzüde kayıtlı menü öğelerini görüyoruz şimdi bu alanda (biz mainmenu seçmiştik) hemen üstte bulunan Yeni butonuna basın.

Ve menü öğe çeşitlerini seçeceğiniz alana geliyorsunuz işte buradan menü öğesine link verebilmeniz için neye link vereceğinizi belirleyeceksiniz mesela bir içeriğe mi, yoksa bleşenemi, veya bir kategoriye mi, bunu belirleyip ki biz bu örneğimizde bir bileşene link veriyoruz, ok ile işaretli kutucuğu seçin ve ileri butonuna basın

Bu alana ulaştığınızda yapmanız gerekenlerin neler olduğuna bakalım.

1. Name: Menüde görünecek olan menü öğesine bir isim belirleyin biz örneğimizde bileşene link veriyrduk ve bileşen olarak Joomap bileşenine vereceğimizden ki bu bileşen site haritası bileşeni... o halde bu alana Site Haritası yazıyoruz

2. Compnent: Bu alandan bileşenimizi seçiyoruz

3. URL (parent item): Eğer biz menüde varolan bi menü öğesine alt menü olarak bu ekleyeceğimiz menüyü oluşturuyorsak burada hangi menü öğesinin alt menüsü olarak seçeceksek onu işaretleyeceğiz yok zaten alt menü oluşturmayıp men
    de görünecek direk bir menü öğesi oluşturuyorsak olduğu gibi bırakın.

4. Access Level: Giriş seviyesi olarak bu menü öğesine ulaşabilecek üye seviyesini buradan belirliyoruz ve alttan Published yani yayınlamak istiyorsak evet seçeneğini işaretleyip en üstten Kaydet butonuna bastığımızda menü öğemiz hazır olmuş olacaktır.

Alıntıdır...

Bu Sayfayı Paylaş