Melahat Ünügür İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 18 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Melahat Ünügür İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir konusu Melahat Ünügür İlköğretim Okulu Hakkında - Melahat Ünügür İlköğretim Okulu Tanıtım - Melahat Ünügür İlköğretim Okulu Resimleri - Melahat Ünügür İlköğretim Okulu İletişim

Melahat Ünügür İlköğretim OkuluHakkında Bilmek İstedikleriniz :

Melahat Ünügür ilkokulunu yaptıran hayırsever Melahat Ünügür 1908 yılında Eskişehir�de doğmuştur. Eskişehir eşrafından Hacı Ethem Beyzade Raif Bey�in kızı olup Malhatun Rüştiyesini bitirdikten sonra yaşamını ilimizde sürdürerek 1983 yılında vefat etmiştir.

Vasiyeti üzerine oğlu İlhan Ünügür ve kızı Prof.Dr. Asuman Ünügür tarafından yaptırılan ve 24 Kasım 1986 tarihinde zamanın Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından eğitim ve öğretime açılan okulumuz zamanında 10 derslik,1 salon,2 idareci ve 1 öğretmen odasından oluşan okul olarak hizmete açılmış ve 125.000.000 TL�ye mal olmuştur.

Okul arsası 6000 m. olup Milli Eğitim Müdürlüğünce şahıslardan 17.000.000 TL�ye satın alınarak hazineye mal edilmiştir.

1990 yılında arsasına 12 derslikli ek bina yapılmıştır.

Okulun öğrenci sayısı 1990-2000 arasında değişmektedir.

Okul merkezi ısıtma sistemi(doğalgaz) ile ısıtılmaktadır.

MEB İlköğretim Genel Müdürlüğünün 24 Ağustos 1990 tarih ve 703.3/20649 sayılı emirleri ile 1990-1991 öğretim yılından itibaren İlköğretim Okulu olarak hizmet vermektedir.

Melahat Ünügür İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Odunpazarı
    Okulun Telefonu: 2222262812
    Okulun Faksı: 2222264342
    Okulun Adresi: VİŞNELİK MAH.ÖĞRETMENLER CAD.ERKAN SOK.
    Okulun Web Adresi:
    http://munugur.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: 968606@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: Özcan ERTEN
    Okulun Ulaşım Bilgileri: Atatürk Bulvarı Tansaş arkası Vişnelik Telekom Karşısı
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Melahat Ünügür İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş