Mehmet Zeki Hanoğlu İlköğretim Okulu Acıgöl Nevşehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mehmet Zeki Hanoğlu İlköğretim Okulu Acıgöl Nevşehir konusu Mehmet Zeki Hanoğlu İlköğretim Okulu Hakkında - Mehmet Zeki Hanoğlu İlköğretim Okulu İletişim - Mehmet Zeki hanoğlu İlköğretim Okulu Tanıtım

M.zeki Hanoğlu İlköğretim Okulu Nevşehir Acıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; M.zeki Hanoğlu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, M.zeki Hanoğlu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, M.zeki Hanoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, M.zeki Hanoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz
    Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: M.ZEKİ HANOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: MEHMET ZEKİ HANOĞLU İLKOĞRETİM OKULU
    Telefon Numarası: 3843112428

Acıgöl halkından yardımsever bir kişi olan Mehmet Zeki Hanoğlu,1989 yılında Acıgöl Kaymakalığına başvurarak Cumhuriyet Caddesinde bulunan elma bahçesini milli eğitime bağışlamıştır.1990 Ağustos ayında da okulu kendi gücü ile yaptıracağını söylemiş, okulun 1.katına kadar kendi gücü ve desteği ile yapımını sürdürmüştür.

1992 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca ağustos ayında okulun yapımı tamamlanmıştır.;14 eylül 1992 tarihinde okulun açılışı gerçekleştirilmiş olup ilköğretim okulu olarak eğitime başlamıştır
    Okulumuz, Nevşehir/Acıgöl İlçesi merkezinde olup, karayolu ile ulaşım devamlı sağlanmaktadır. Okulumuzun il merkezine uzaklığı 20 kmdir.

kaynak :webrehberiz biz

Bu Sayfayı Paylaş