Mehmet Ali Yasin İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 18 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mehmet Ali Yasin İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir konusu Mehmet Ali Yasin İlköğretim Okulu Hakkında - Mehmet Ali Yasin İlköğretim Okulu Tanıtım - Mehmet Ali Yasin İlköğretim Okulu Resimleri - Mehmet Ali Yasin İlköğretim Okulu İletişim

Mehmet Ali Yasin İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Mehmet Ali Yasin ilköğretim okulu , 1959 yılında İlkokul olarak Eğitim ve öğretime başlanmıştır.Bu tarihten sonra sayısız mezun veren okulumuzda; 2001-2002 Eğitim ve öğretim yılında yeni binanın yapılması ile ikinci kademe öğretime de başlanmış olup 2003-2004 öğretim yılında 8. sınıftan öğrenci mezun etmeye başlamış olup,172 öğrenci mezun olmuş bunlardan orta öğretime gitme oranı %85 olara gerçekleşmiştir.2004/2005 öğretim yılında 145 öğrenci merkezi sınavlara girmiş bunlardan 1.yerleştirmede 26 kişi,2.yerleştirmede 19 kişi bir üst okulu kazanmıştır.1959 yılında yapılan ilk bina 2008 yılında yıkılarak yerine 2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren yeni binasında eğitim öğretime devam edilmektedir.
    B)OKULA ÖZEL İSİM VERİLMESİNİN NEDENİ
    Okulumuzun binası 1959 yılında Mehmet Ali Yasin’in eşi Kamile Yasin tarafından tek katlı olarak yaptırılmış, aynı yıl Eğitim –Öğretime açılmış daha sonra Merhum Kamile Yasin’in vasiyeti üzerine oğlu Halil Yasin tarafından 1966 yılında ikinci katı yaptırılmıştır. Bu yüzden okulumuza Mehmet Ali Yasin ismi verilmiştir.
    C)OKULUN ÖZELLİKLERİ
    Okulumuz şehrimizin eski okullarından olup şehir merkezine yakındır. Çevre imkanları orta düzeydedir.Yurt genelinde 1997-1998 Eğitim ve öğretim yılında tüm İlkokulların , İlköğretim okullarına dönüştürülmesiyle okulumuz Mehmet Ali Yasin İlköğretim Okulu olarak Eğitim – öğretime devam etmektedir. 8. sınıftan ilk mezunlarını 2003- 2004 öğretim yılında vermiştir.Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin % 85’inin bir üst okula gittikleri görülmektedir.

Mehmet Ali Yasin İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Odunpazarı
    Okulun Telefonu: 2222375784
    Okulun Faksı: 2222177056
    Okulun Adresi: YENİDOĞAN MAH.FATİHBEY SOK.NO:41 ODUNPAZARI/ESKİŞEHİR
    Okulun Web Adresi:
    http://maliyasin.meb.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi: 968632@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: Canip KARATEPE
    Okulun Ulaşım Bilgileri: Okulumuz A.Rıza Efendi caddesi üzerinde,yunuskent ile Devlet hastanesi arasında yenidoğan mahallesi sınırları içindedir.Okulumuzun yanından A.Rıza Efendi caddesi geçmekte olup ulaşım bu caddeden geçen 6-24-43-48-44 nolu otobüslerle sağlanmaktadır.
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Mehmet Ali Yasin İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş