Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Serik Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 12 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Serik Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Hakkında - Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Serikteki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Bilgileri

Tarihçe

MEHMET AKİF ERSOY İLKÖĞRETİM OKULU

Okulumuz hayırsever bir vatandaş olan İsmail AKKOCAnın verdiği 2323 m2 arsa üzerine inşa edilen 6 derslikli binada 120 öğrenci ile 13 Şubat 1989 tarihinde eğitim öğretime başlamıştır. 21.03.2002 tarihinde eski bina yıkılıp yerine 9 derslikli yeni bina yapılmış ve 26.10.2006 tarihinde de bu binaya bir kat ilave edilerek okulumuzun toplam derslik sayısı 19 olmuştur. 2 idari oda,1 çok amaçlı salon,1 öğretmenler odası, Anasınıfı,1.sınıflar 3 şube,2,3,4 ve5.sınıflar 2şer şube olmak üzere birinci kademede 11 şube mevcuttur.İkinci kademede 26.10.2006 tarihinden itibaren branş dersliği sistemine geçilerek, Sosyal Bilgiler,Türkçe,Matematik,İngilizce,Fen ve Teknoloji,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,Teknoloji Tasarım, Bilişim Teknolojileri dersliklerinde eğitim öğretim yapılmaktadır.

Mahallemizin çok fazla göç alması nedeniyle birinci ve ara sınıflara kayıt olan öğrencilerde önemli derecede artış olmaktadır.620 öğrenci ve 19 öğretmen kadromuz ile eğitim- öğretime devam edilmektedir.

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Antalya Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: MEHMET AKİF ERSOY İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: KÖKEZ MAH.19 MAYIS CAD.

Telefon Numarası: 2427223556

Faks Numarası: 2427223556

E-mail Adresi:akifersoyio@hotmail.com

Web Adresi :
    İLKÖĞRETİM OKULU

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş