Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Konya Ereğli

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 9 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Konya Ereğli konusu Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Konya Ereğli

Konya Ereğli Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Konya Ereğli Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Konya Ereğli Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Konya Ereğli Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Konya Ereğli Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Tarihçesi:

1953 Yılında bir mescitte 3 derslikle Eğitim-Öğretim faaliyetine başlamış olup ilk adı “YENİ OKUL” dur. 1957 Yılında 2 Dersliğin ilave edilmesi ile 5 derslikli bir okul haline gelmiş ve “ MEHMET AKİF İLKOKULU ” adını almıştır. 1993 Yılı Aralık ayı başlarında 2 Kat ve 14 Derslikli yeni binaya taşınmış olup “ MEHMET AKİF ERSOY İLKÖĞRETİM OKULU ” olarak Eğitim – Öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Ereğli’de ilk defa 8 Yıllık Eğitime geçen ve “ İLKÖĞRETİM ” okuluna dönüştürülen okuldur.

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: KONYA EREĞLİ MEHMET AKİF ERSOY İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: M.Akif Mh. M.Akif Cad.No:72
    Telefon Numarası: 3327131558
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi: 332203@meb.k12.tr
    Web Adresi: -

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr
    Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Nisan 2015