MEB “Stratejik Yönetim ve Planlama” konulu seminer düzenledi

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 4 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    MEB “Stratejik Yönetim ve Planlama” konulu seminer düzenledi konusu Kızıltepe merkez ve köy okullarında görevli müdür, müdür yetkili öğretmen ve müdür yardımcılarının katılımıyla Mardin Ar-Ge(Araştırma-Geliştirme)den Strateji planlama Koordinatörü Şükrü Kaya’nın rehberliğinde “Stratejik Yönetim ve Planlama” konulu seminer düzenlendi.
    Kızıltepe Öğretmen Evi konferans salonunda düzenlenen ve Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün paydaşlarından Kızıltepe Emniyet Müdürlüğü, Rehberlik Araştırma merkezi, Eğitim-Sen, Eğitim Bir Sen ve Türk Eğitim Sen seminere birer temsilcileriyle katıldığı seminerin Açılış konuşmasını yapan Kızıltepe İlçe Milli Eğitim şube müdürü Ahmet Karaboğa Milli Eğitim Bakanlığı’nın strateji geliştirme konusundaki hassasiyetlerine dikkat çekerek, önümüzde ciddi bir planlama süreci var, bu süreçte bütün öğretmen arkadaşların gereken duyarlılığı göstereceği konusunda hiçbir şüphem yok, dedi. Kızıltepe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ahşap teknolojileri alanının Fonksiyonel Beşik adlı projesiyle Türkiye birinciliğine uzanan yolculuğunu anlatan Sayın Ahmet Karaboğa’nın sözlerinin ardından projenin slâydı katılımcılara gösterildi ve proje salondan büyük alkış aldı. Bu tür projelerin müdürlük olarak kendilerini çok gururlandırdığını, gereken her desteğin önceden olduğu gibi yine aynı şekilde verileceğini söylen Karaboğa bu tür projelerin ilçemiz için ve Türkiye için ne kadar önemli olduğuna belirti.

Mardin Ar-Ge strateji planlama koordinatörü Şükrü Kaya’da yaptığı konuşma da gelinen noktanın sevindirici olduğunu ancak bununla yetinmelerinin doğru olmadığını belirterek hiçbir şeyin imkânsız olmadığını iyi bir planlamayla istihdam olanaklarının daha da artabileceğini kaydetti. Ardından sunuya geçen Şükrü Kaya bakanlığın ve Mardin ilinin stratejik planları başta olmak üzere birçok önemli noktaya değindikten sonra okulların nasıl stratejik plan oluşturacakları konusunda detaylı bilgi verdi. Sununun sonunda soruları yanıtlayan Kaya ihtiyaç duyulan her anda gereken desteği vereceğini söyleyerek katılımcıların kendisine ulaşmalarını istedi.

Seminerden çıkan öğretmenler kafalarındaki soru işaretlerinin giderildiğini, kendi planlarını oluştururken bu bilgilerden azami surette faydalanacaklarını dile getirdiler.

kiziltepeajansi​

Bu Sayfayı Paylaş