Mazıköyü İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mazıköyü İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp konusu Mazıköyü İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Hakkında - Mazıköyü İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp İletişim - Mazıköyü İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Tanıtım - Mazıköyü İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Tarihçesi - Mazıköyü İlköğretim Okulu

Okulumuz 1946 yılında o zamanın köy muhtarı İsmail TERYAKİ tarafından tek sınıflı olarak eğitim-öğretime açılmıştır. Uzun yıllar bina sıkıntısı yüzünden köyün çeşitli mekanlarında eğitim öğretime devam etmiş, 1974 yılında bu günkü binasında eğitim öğretime başlamış ve hala bu binada devam etmektedir. Okulumuzdan bu güne kadar 1231 öğrenci mezun olmuş ve 70'in üzerinde öğretmen görev yapmıştır. Okulumuzdan mezun olup bir üst öğrenime devam edenlerin sayısı 50'ye yakındır. Okul binası, ihtiyaca cevap veremediğinden dolayı 1994 yılında Vatandaş-Devlet İşbirliği ile 4 adet derslik daha ilave edilerek ikili öğretimden normal öğretime geçilmiştir. Okulumuzun önünde dar bir bahçe ile biraz aşağısında uygulama bahçesi mevcuttur. Okulumuzda futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları bulunmaktadır. Okul bahçemizin içinde köy halkının yaptırdığı iki katlı lojman vardır. Mevcut öğretmenlerimizin çoğunluğu Ürgüp ve Nevşehir�e gelip gitmektedir. Lojmanda kalan öğretmenimiz olmadığından ve okul binamızda yer olmadığından dolayı lojmanın birinci katı şu anda anasınıfı olarak kullanılmaktadır. Okulumuzun bahçe duvarı mevcut olup toplam okul bahçemiz 10.000 metrekaredir. Okul bahçemizde 130 adet çam ağacı, 10 değişik meyve ağacı, 5 adet söğüt ağacı ve 4 adet akasya ağacı bulunmaktadır. 2004-2005 Eğitim öğretim döneminde okulumuza 90 adet çam fidanı dikilmiştir. Ağaçların ve bahçenin tertip ve düzenine önem verilmektedir. Zamanı geldiğinde gerekli bakımları yapılmaktadır. Okulumuzda 15+1 bilgisayar dersliği, ayrıca öğretmenler odası ve müdür odası olmak üzere 2 adet bilgisayar, 2 adet televizyon, 1 adet video bulunmaktadır. Öğrencilerimizin ve personelin bütün işleri bilgisayardan takıp edilmektedir. Halen okulumuzda 1 müdür, 5 sınıf öğretmeni, 8 branş öğretmeni, 1 ana sınıfı öğretmeni ve 1 hizmetli görev yapmaktadır. Okulumuzun yaklaşık öğrenci sayısı 250 civarındadır. Okulumuz hizmete girdiğinden bu güne kadar normal eğitimine devam etmektedir.
    Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: MAZIKÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: MAZI KÖYÜ
    Telefon Numarası: 3843655010
    kaynak :webrehberi biz.

Bu Sayfayı Paylaş