Mavıkent Yalı İlköğretim Okulu Kumluca Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 31 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mavıkent Yalı İlköğretim Okulu Kumluca Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Mavıkent Yalı İlköğretim Okulu Hakkında - Mavıkent Yalı İlköğretim Okulu Tanıtım - Resimleri - Mavıkent Yalı İlköğretim Okulu Bilgileri - Antalya Antalya Kumluca'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

OKULUN TARİHÇESİ

Okulumuz 1970-1971 Eğitim Öğretim yılında Yenice İlköğretim Okulundan ayrılarak köylülerin yaptırmış olduğu kuran kursu binasında geçici olarak 59 erkek 44 kız öğrenci olmak üzere 102 öğrenci 2 öğretmenle öğretime başlamıştır.Daha sonra 1977-1978 Eğitim Öğretim yılında devlet tarafından yapılan 3 derslik ve bir müdür odasından ibaret olan yeni binada eğitime öğretime devam edilmiştir.Lojman,okul tuvaleti ,ihata duvarı halk tarafından yapılmıştır.

Geçici bina 1992 yılına kadar lojman olarak kullanılmıştır.1992-1993 Eğitim Öğretim yılında öğrenci fazlalığı nedeniyle birleştirilmiş sınıflar ayrılarak 2. sınıf geçici binada açılmıştır.

1994 yılında koruma derneği tarafından okul tuvaleti yenilenmiştir.Okulumuz bünyesindeki 2001-2002 Eğitim Öğretim yılında ana sınıfı açılmıştır.

2002-2003 Eğitim Öğretim yılında 4 bilgisayardan ibaret olan bilgi teknolojisi sınıfı açılmıştır.

Okulumuzda normal eğitim yapılmakta olup 2. kademe yoktur. 5 sınıf ve 5 öğretmen ile eğitim öğretim devam etmektedir.

2005 yılında çatı onarımı yapılmıştır.2007 yılında 5 sınıfa da öğrenci velilerinin katkılarıyla klima kurulmuştur.Kumluca ilçesine 12 km, denize 350 metre uzaklıkta bir okuldur.

Mavıkent Yalı İlköğretim Okulu Antalya Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Mavıkent Yalı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Mavıkent Yalı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Mavıkent Yalı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Mavıkent Yalı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: MAVIKENT YALI İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: MAVİKENT YALI İLKÖĞRETİM OKULU

Telefon Numarası: 2428844150

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:Mavıkent Yalı İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
    Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş