Massa: 'Macaristan felaketinin ardından müthiş bir zafer'

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. BaSKeTChi

BaSKeTChi Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Massa: 'Macaristan felaketinin ardından müthiş bir zafer' konusu Felipe Massa, üç hafta önceki Macaristan Grand Prix'deki büyük hayal kırıklığının ardından Avrupa GP'yi kazanarak mücadeleye geri dönmekten çok mutlu olduğunu söyledi.

Hungaroring'de motoru iflas ettiği için bitime üç tur kala mutlak bir zaferden olan Massa, Valencia'da yarışı domine ederek, rakibi Lewis Hamilton'ın önünde sezonun dördüncü galibiyetini aldı.

Massa, "Böyle kötü bir sonucun ardından, herkes için yeni olan, yeni bir piste gelerek, bu yarışı kazanmak müthiş diye düşünüyorum" dedi.

Brezilyalı pilot, "Harika bir iş çıkardık. Yapabileceğimiz daha fazla bir şey yoktu. Ancak Kimi'nin de üç hafta öncekine benzer bir problem yaşaması nedeniyle, demek ki daha fazla çalışmamız gerekiyor" diye konuştu.

Yarışa pol pozisyonundan başlayan ve yarışın en hızlı tur derecesini kaydeden Massa, "Önümüzde birçok önemli yarış var. Macaristan felaketinin ardından çok mutluyum" dedi.

Bu arada yarış hakemleri, Massa ile Force India pilotu Adrian Sutil'in pit çıkışındaki temasını soruşturuyor.

Massa, "Arkasında durdum, birlikte pitten çıktık. Ben geçerken yan yanaydık. Ben yarışın lideriyim ve o tur yiyen bir araç. Duvar çok dar. Risk almak istemedim" dedi.

Bu sonuçla Massa, takım arkadaşı Raikkonen'in motorunun patlaması sonucu yarış dışı kalmasıyla şampiyonada ikinci sıraya yükseldi.

Böylece Ferrari son iki yarışta iki kez motorunun iflas etmesi sonucu sıfır puanla pistten ayrılmış oldu. Massa, takımın dayanıklılık problemi çözmelerinin şart olduğunu belirterek, "Olanlara bakmak lazım, çünkü tam bir fikir sahibi değilim. Ancak açık olan, Kimi'nin motorunun patladığı. Şimdi gelecek yarışlar öncesinde bunların tekrarlanmaması için çok sıkı çalışmamız gerekiyor" dedi.

Bu Sayfayı Paylaş