Marmara bölgesinde bulunan ova ve platolar hangileridir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 3 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Marmara bölgesinde bulunan ova ve platolar hangileridir? konusu Marmara Bölgesinde bulunan ova ve platolar nelerdir?

Verimli ovalarıyla Marmara Bölgesi yoğun bölge nüfusunun ihtiyaçlarını karşılayamasa da önemli bir bölümünü sağlamaktadır.

Marmara Bölgesi'nin Ovaları:

* Ergene Ovası
    * Adapazarı Ovası
    * Yenişehir Ovası
    * Karacabey Ovası
    * İnegöl Ovası
    * Balıkesir Ovası
    * Bursa Ovası
    * İznik Ovası

Marmara bölgesi platoları

Marmara bölgesinin platoları şunlardır Çatalca, Kocaeli, Biga ve Gelibolu platoları yer alır.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Aralık 2015
  2. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Verimli ovalarıyla Marmara Bölgesi yoğun bölge nüfusunun ihtiyaçlarını karşılayamasa da önemli bir bölümünü sağlamaktadır.

Marmara Bölgesi'nin Ovaları:

* Ergene Ovası
    * Adapazarı Ovası
    * Yenişehir Ovası
    * Karacabey Ovası
    * İnegöl Ovası
    * Balıkesir Ovası
    * Bursa Ovası
    * İznik Ovası

Marmara bölgesi platoları

Marmara bölgesinin platoları şunlardır Çatalca, Kocaeli, Biga ve Gelibolu platoları yer alır.

3. çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk teşekürlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

4. Marmara bölgesinde ova ve platolar

5. sağ olun var olun çoooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk teşekkürrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

6. çok önemli bir bilgi teşekkürler

7. Çok saolun arkadaşlar. Sayenizde sosyal ödevim bitti:)

8. lütfen daha çok marmara bölgesindeki platolara örnek verin

9. teşekkürler , sayenizde daha çok bilgi edindim.

10. çok teşekkür ederim yazan kimse işime çok yaradı tekrar çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk teşekkür ederimmmmmm :) :) :)

11. çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkk teşekürlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr sayenizde MARMARA bölgesi bitti

12. ya tam ardağım şeyi bulamadım ama yınede hoca yedi teşekkürlerrrr

13. Bu siteyi çok sevdim sonunda sosyal bitti

14. mükemelsiniz
    zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

15. çok saolun sizin sayenizde ödevimi bitirmiş oldum çok teşekkürler

16. Teşekkür ederim... Bilgin sayesinde ödevimi bitirdim :) .

17. Çok teşekkürler sayenizde bilgilerime bilgi kattım.

18. çoooooooooook teşekkürrrrrrrr

19. çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk teşekkürrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

20. Çokkkkkkkk teşekkür lerrrrrrrrr

Bu Sayfayı Paylaş