Mardinli Genclerin Başarısı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 10 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Mardinli Genclerin Başarısı konusu Turnuvada, Yıldız Erkekler Havalı Tüfek Atışı'nda Aziz Kara birinci, Yıldız Bayanlar Havalı Tüfek Atışında Zekiye Dal üçüncü, Türkiye İl Spor Müdürlükleri arasında Diyarbakır'da yapılan Ateşli Silahlar Kupasında Genç Erkeklerde Abdurrahman Vural üçüncü oldu.

Atıcılık Ve Avcılık Turnuvasında Mardinli Gençlerin Başarısı
    Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından organize edilen 2. Havalı Silahlar Olimpik Sporcu Geliştirme Merkezi Kupası Turnuvasında başarılı olan Sporcular Vali Hasan Duruer’i Makamında ziyaret ettiler.
    Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından, Samsun’da düzenlenen Türkiye 2. Havalı Silahlar Olimpik Sporcu Geliştirme Merkezi Kupası Turnuvasına katılan Samsun Hava Kuvvetleri, Bursa Hava Kuvvetleri, İl Emniyet Güçleri ve Ankara, Aydın, Çankırı, Erzincan, Edirne ve Denizli Gençlik ve Spor Müdürlüğü Sporcuları arasından yarışmada ilk üç’e girme başarısını gösteren Mardinli Sporcular, Gençlik ve Spor İl Müdürü M. Cevat Ercan ve Antrenör Kerbela Kara eşliğinde aldıkları Kupa ve Madalyalarını Vali Hasan Duruer’e Makamında takdim ettiler.
    Gençleri tebrik edip ve başarıların devamını dileyen Vali Hasan Duruer, “Atalarımız boşuna sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur’ dememişler. Sporla uğraşan insan disiplinli olur, hayatı düzenli olur, daha sağlıklı ve başarılı olur. Ben bunların hepsini sizlerde görüyorum. Yarışmada başarı göstererek Mardin’in gururu oldunuz. Sizleri tebrik ediyor ve aynı başarıyı Dünya Olimpiyatlarında da bekliyorum” dedi.
    Vali Duruer, başarılarından dolayı sporculara plaket ve çeşitli hediyeler vererek teşekkür etti. Ayrıca Türkiye Olimpiyat Komitesi tarafından turnuvada ilk üç’e girme başarısını gösteren sporculara Dünya Olimpiyatlarına hazırlanmaları için maddi destek sağlanacağı bildirildi.
    Turnuvada, Yıldız Erkekler Havalı Tüfek Atışı’nda Aziz Kara birinci, Yıldız Bayanlar Havalı Tüfek Atışında Zekiye Dal üçüncü, Türkiye İl Spor Müdürlükleri arasında Diyarbakır’da yapılan Ateşli Silahlar Kupasında Genç Erkeklerde Abdurrahman Vural üçüncü oldu.

Kızıltepe Ajansı

Bu Sayfayı Paylaş