Mardin'de Türkiye'nin En Büyük Kozmetik Fabrikasının Temelleri Atıldı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 1 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mardin'de Türkiye'nin En Büyük Kozmetik Fabrikasının Temelleri Atıldı konusu MARDİN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE KURULACAK OLAN TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KOZMETİK FABRİKASININ TEMELİ ATILDI

Mardin Organize Sanayi Bölgesinde bir Alman ve bir Mardinli işadamı ortaklığıyla 10 dönüm alan üzerinde kurulacak olan kozmetik fabrikasının temeli atıldı. Kozmetik fabrikası ortağı Nuri Tanış ilk etapta 2 milyon Avroluk kozmetik yatırımı yapacaklarını, yatırımı 20 milyon Avroya çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
    Almanya'da oluşturduğu kuaför zinciri için saç bakım ürünleri konusunda 2 yıl süre eğitim aldığını, Saç bakımı ve saç bakım ürünleri eğitiminden sonra,kuaför zincirinde kendi ürettiği ürünleri kullandığını ve olumlu tepkiler aldığına dikkat çeken Nuri Tanış “Olumlu sonuçlar alınca, kuaför zincirimizde kendi markamız saç bakım ürünleri üretimine başladık.Olumlu tepkiler almaya başladık ve etrafımızdaki kuaförlere de ürünlerimizi pazarlamaya başladık.Ürünlerimize olan ilgi artınca seri üretime geçtik ve uluslararası boyuta ürünlerimizi taşımaya başladık.Türkiye,Irak ve Suriye ile Almanya'dan yoğun talep gelmeye başladı.Bu gelişmeler karşısında işlerimizi büyütmek istedik. Almanya'nın 3.cü büyük kozmetik fabrikası sahibi Dieter Zeidel ile yaptığım görüşmeler sonuç verdi. Mardin'de ortak yatırım yapma kararı verdik.” dedi.
    TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KOZMETİK FABRİKASI
    Organize Sanayi bölgesinde temeli atılan Tanzei Kozmetik fabrikasının, Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın 3.cü büyük fabrikası olacağını ifade eden Tanış konuşmasına şöyle devam etti; “ Memleketime, doğup büyüdüğüm topraklara istihdam alanı yaratarak vefa borcumu ödemek istedim. Alman ortağım Diete Zeidel, Almanya'da kozmetik piyasasının 3'te birini elinde tutuyor. Almanya'yı bırakıp buralara yatırımı kaydırmasını sağlamak kolay olmadı. Ama en sonunda ikna ettim. Mardin Vali Hasan Duruer, MARSİAD ve Organize Sanayi Bölgesi başkanı Nasır Duyan ve diğer işadamların desteğini gördük. Önce 2 milyon Avro ardından da 20 milyon avroluk yatırım yapmayı hedefliyoruz. İlk etapta 50 kişiye istihdam alanı yaratacağız. Bu sayı gittikçe artacak.”
    2011 YILINDA HİZMETE GİRECEK
    Fabrikanın 2011 yılında hizmete gireceğini söyleyen Nuri Tanış, temsilcilik verilecek kişi ve kuruluşların mutlaka fabrika bünyesinde eğitime tabi tutacaklarını, saç bakım ve cilt uzmanı bulunmayan kişi ve kuruluşlara temsilcilik vermeyeceklerini söyledi.
    Türkiye'de isteyen kişi ve kuruluşlara kendi markalarını yaratma imkanı sağlayacaklarını do sözlerine ekleyen Tanış “ Talep gelirse, isteyen kişi ve Avrupa ülkelerine başka markalar adı altında fason üretim yapacağız. Türkiye'de ve Avrupa ülkelerinde "ben kendi arkamı yaratmak istiyorum" diyenlere de imkân tanıyacağız. Fabrikamızda saç ve cilt için her türlü ürünü en yüksek kalitede üreteceğiz" diye konuştu.

Kaynak: habermardin

Bu Sayfayı Paylaş