Mardinde Okullara Kitap Dağıtımı Başladı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 20 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mardinde Okullara Kitap Dağıtımı Başladı konusu MARDİN OKULLARA KİTAP DAĞITIMINA BAŞLANDI

Mardin'de Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Yayınlar Daire Başkanlığı tarafından gönderilen, ilk ve ortaöğretim ders kitaplarını ilçelere ve okul müdürlüklerine dağıtmaya başladı. Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Eldem,17 Eylül'de öğrencilerin ders kitaplarını maslarının üzerinde bulacaklarını söyledi.

İl genelinde bulanan 688 ilköğretim okulunda öğrenim gören 163 bin 18 ve 62 orta öğreti okulunda öğrenim gören 31 bin 721 öğrenciye, Milli Eğitim Bakanlığı Yayın Dairesi tarafından gönderilen ders kitaplarının dağıtımına başlandı. Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Eldem, dağıtımına başlanan kitapların, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı ile birlikte 17 Eylül sabahı öğrencilerin masalarında olacağını söyledi. Eldem "Yayınlar dairesi gönderilen kitapların dağıtımı için 126 bin lira para gönderdi. Biz kitap dağıtımını ihaleye çıkarmadan kendi imkanlarımızla yaptık.Yarı fiyatına kitap dağıtımın gerçekleştirdik.Geri kalan parayı yayınlar daire başkanlığına iade ettik. Bir kaç gün içinde kitap dağıtımı tamamlanacak. İlk ve orta öğretimde öğrenim gören 194 bin 739 öğrence 17 Eylül'de kitaplarını masalarının üzerinde bulacak." dedi.
    Eldem, öğrencilere 2 milyon 168 bin dolayında kitap dağıtılacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: habermardin

Bu Sayfayı Paylaş