Mardin Yeşilli Resim Kursu

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 2 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mardin Yeşilli Resim Kursu konusu Yeşilli’de Resim Kursuna Yoğun İlgi

Yeşilli Halk Eğitim Merkezi tarafından Yeşilli Hükümet Konağı binasında açılan yağlıboya resim kursu Yeşilli’lerden yoğun ilgi görüyor.

Yeşilli Halk Eğitim Merkezi tarafından Yeşilli Hükümet Konağı binasında açılan yağlıboya resim kursu Yeşilli’lerden yoğun ilgi görüyor.

Kursa bayanların ilgisi daha fazla
    Hükümet Konağı binasında Kaymakamlık tarafından Halk Eğitim Merkezine tahsis edilen bölümde açılan kursa çoğunluğu bayan olmak üzere 13 kursiyer kayıt yaptırdı. Kursa katılanlar arasında öğretmen, öğrenci ve ev hanımı bayanlar da bulunuyor.
    Kursta ressam Nurettin Çakmak usta öğretici olarak görev yapıyor. Resim kursuna özellikle bayanların yoğun ilgi gösterdiğini belirten kurs öğretmeni Nurettin Çakmak, Yeşilli’de bu denli bir ilgi gösterilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyerek bütün kursiyerlerin heyecanlı, istekli ve yetenekli olduğunu ifade etti. Çakmak, bu kurs sürecinde kursiyerlerle beraber çok güzel eserler yapıp farklı ortamlarda açacakları sergilerle bu eserleri Yeşillililerle paylaşmayı sabırsızlıkla beklediğini kaydetti.

Bağış: “Halk Eğitimlerin bütün kazanımlarından Yeşillililer de yararlanmalı”
    Kursun 8 ay süreceğini söyleyen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bağış, kursun Perşembe ve Cuma günleri saat 13:00 – 16:00 saatleri arasında gerçekleştirileceğini belirtti. Halk Eğitim Merkezlerinin, yeni açtıkları resim kursunda olduğu gibi birçok güzel değerlerin, duyguların ve farklı sanatların el emeği ve göz nuru ile ifade edildiği gözde kurumlar olduğunu söyleyen Murat Bağış Halk Eğitim Merkezlerinin geniş yelpazesinin sağladığı bütün kazanımlardan Yeşillililerin yararlanmasını istediğini kaydetti.
    Farklı kurslar, etkinlikler, seminerler ve benzeri çalışmalarla her eve, her bireye ulaşmayı amaçladıklarının altını çizen Bağış, Halk Eğitime verdiği önem ve gösterdiği ilgiyle kendilerine şevk, çalışma azmi ve heyecan veren Kaymakam Ediz Sürücü’ye bütün Halk Eğitim camiası adına teşekkür etti.

Kaynak: mardinlife

Bu Sayfayı Paylaş