Mardin Yeşilli Kaymakamından Öğretmenlere Kutlama

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 23 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mardin Yeşilli Kaymakamından Öğretmenlere Kutlama konusu
    Yeşilli Kaymakamı Ediz Sürücü, “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kaymakam Ediz Sürücü, kutlama mesajında şunları dile getirdi.
    Sevgili Öğretmenler,
    24 Kasım Öğretmenler günü, sizin gününüz. Sizler çok özel, çok yüce, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın bir mesleğin sahibisiniz. Sevgi ve fedakârlığın bir diğer adıdır öğretmenlik mesleği.
    Öğretmenlik, sınırları okul ve sınıf duvarlarıyla çizilemeyecek, zil ile başlayıp bitmeyecek kadar ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görevdir. Bu mesleğin tarih boyunca da böyle görüldüğünü, “bilgelik mesleği” olarak kabul edildiğini, değerinin ve öneminin her dönemde vurgulandığını biliyoruz.
    Atatürk diyor ki “Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir.” Yüzyıllar öncesinde Diyojen, “Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.”demiştir. Socrates ise öğretmenin ve öğretmenliğin önemini, “Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü onun eseri hem her şeydir hem de hiçbir şeydir.” diye belirtmektedir. Hz. Ali, öğretmenliğin paha biçilmez değerini en kısa ve etkili biçimde, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” diyerek ifade etmektedir. Bu şekilde ünlüleri ve sözlerini çoğaltarak pek çok örnek sıralamak mümkündür.
    Bu nedenle, Millet Mekteplerinin açılışı ve ulu önder Atatürk’ün Başöğretmenliği kabulünün yıl dönümünde öğretmenler gününüzü kutlamanın mutluluğunu yaşıyor, öğretmenler gününüzü en içten duygularımla kutluyorum. Ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcileri rahmetle anıyor, aileniz, çalışma arkadaşlarınız ve öğrencilerinizle daha mutlu, başarılı ve huzurlu olmanızı diliyorum.
    Sevgili öğretmenler,
    Siz yalnızca 24 Kasımlarda değil her zaman değerlisiniz ve öyle kalacaksınız. Çünkü sizin büyüyen her fidanda, açılan her çiçekte kokunuz; geçmişte ve gelecekte iziniz var.

Kaynak: Mardinlife.com

Bu Sayfayı Paylaş