Mardin aşığı işadamından Mardin'e fakülte

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 26 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Mardin aşığı işadamından Mardin'e fakülte konusu Mardin'de, 800 öğrencinin eğitim-öğretim göreceği, işadamı Dr. Zeynel Abidin Erdem'in katkılarıyla faaliyete geçecek fakültenin temeli törenle atıldı.

Dr. Zeynel Abidin Erdem, Mardin'e İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yaptıroıyor. 10 milyon dolara mal ollacak fakültenin temelini Cumhurbaşkanı attı.

Gerçek bir Mardin sevdalısı olan Dr. Zeynel Abidin Erdem, Mardin'e yaptırdığı birçok eğitim yuvasına bir de fakülte ekliyor.

Edebiyat, Güzel Sanatlar ve Mimarlık fakülteleri ile uluslararası alanda bir Sosyal Bilimler Üniversitesi olma yolunda ilerleyen Mardin Artuklu Üniversitesi 10 milyon dolara yaklaşan bir yatırım ile Dr. Zeynel Abidin Erdem İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne kavuşuyor.
    Fakültenin temeli Mardin Artuklu Üniversitesi'nin 2010 – 2011 Akademik Yılı Açılışı ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onurlandırdığı törenle atıldı.
    Mardin Artuklu Üniversitesi'nin, iki yıl sonra açılacak olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin temel atma töreni, üniversitenin 2010 – 2011 akademik yılı açılış töreninin ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımıyla gerçekleşti.
    MARDİN AŞIĞI İŞADAMI YAPTIRIYOR
    TBMM Üstün Hizmet Madalyası ve Beratı ile ödüllendirilen başarılı iş adamı ve sivil diplomat Dr. Zeynel Abidin Erdem'in katkıları ile faaliyete geçecek Dr. Zeynel Abidin Erdem İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yaklaşık 800 öğrencinin eğitim-öğretim yuvası olacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Genpa Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zeynel Abidin Erdem, Mardin'in geleneksel işletmesi olan telkari tabak hediye etti.
    10 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
    Fakülteyi yaptıran başarılı işadamı ve sivil diplomat Dr. Zeynel Abidin Erdem, kendini gerçek bir Mardin sevdalısı olarak tanıtıyor. GENPA Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zeynel Abidin Erdem, kendi adını taşıyan fakülte ile ilgili olarak; "Bir Mardin sevdalısı olarak bu sonucu görmek benim için büyük bir mutluluk.

GENPA ve Erdem Holding olarak Mardin'e şu ana kadar birçok eğitim kuruluşu, aşevi, taziye evi olarak kullanılan, yapımı veya onarımı tarafımızdan yapılmış onlarca bina kazandırdık. İnşaat ve telekomünikasyon alanında çeşitli yatırımlar gerçekleştirdik. Fakat hiçbirinde adımızı kullanmadık. Bu fakülte kısmetse 'adımızı taşıyan ilk yatırımımız' olacak"
    dedi.
    Fakülte için ilk planda 10 milyon dolara yaklaşan bir yatırım öngörülüyor. 4000 dönümlük araziyi devlet tahsis etti. Fakülte 42 kişilik 14 büyük, 25 kişilik 3 küçük derslik, 100 kişilik 8 amfiden ibaret olacak. Okulda yaklaşık 800 öğrenci eğitim görecek.

Kaynak: yerelposta.com

Son düzenleme: 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş