Manisa - Turgutlu - Turgutlu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Manisa - Turgutlu - Turgutlu Lisesi konusu Turgutlu Lisesi - Manisada Bulunan Liseler

1946 yılında Ülkülendirme Derneği'nce yaptırılmış olan okulumuz 1948 yılında ortaokul olarak eğitim-öğretime başlamış, 1959'dan sonra ise lise olarak hizmetini sürdürmüştür. 1969 da ek bina ile fiziki kapasitesi arttırılan Turgutlu Lisesi'nde kişilikli mimari anlayışının korunmasına da özen gösterilmiştir. Bu özellikleri ile tarihsel bir kimliği de simgeleyen Turgutlu Lisesi'ne, artan öğrenci kapasitesi nedeniyle 2002 yılında bir ek bina daha Turgutlulu hayırsever Turgut KALAYCI tarafından yaptırılmıştır. Bu bina 1997-1998 eğitim-öğretim yılından bu yana Turgutlu Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi olarak hizmet vermektedir. A blok olarak adlandırılan eski binada 20 derslik, 1 müdür odası. 1 müdür baş yardımcısı odası, 2 müdür yardımcısı odası, rehberlik bürosu; fizik, kimya ve bilgisayar laboratuarları, öğretmenler odası, kütüphane, memur odası, hizmetli odası ve arşiv bulunmaktadır. B Blok olarak adlandırılan Yabancı Dil Ağırlıklı Lise binasında 12 derslik, müdür yardımcısı odası bulunmaktadır. C Blok olarak adlandırılan Turgutlu Lisesi Konferans Salonu da 2004- 2005 eğitim-öğretim yılında bakım ve onarımı yapılarak hizmete sunulmuştur. Bunun yanı sıra okul bünyesinde bulunan kantin, basketbol, voleybol ve futbol sahalarıyla Turgutlu Lisesi bir kampus görüntüsü sergilemektedir.
    Sağlam mimarisi ve geniş kapasitesi olan, deneyimli 79 öğretmen,1 müdür baş yardımcısı,3 müdür yardımcısı,2 memur,2 hizmetlisi ile 1680 öğrenciye eğitim veren okulumuzun önceki yıllarda mezun ettiği önemli şahsiyetler şunlardır:

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: TURGUTLU LİSESİ
    Adresi: CUMHURİYET M. DEMİREL S. NO:2
    Telefon Numarası: 2363131114
    Faks Numarası: 2363144611

..::TURGUTLU LİSESİ::..

Bu Sayfayı Paylaş