Manisa - Soma - Linyit Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Manisa - Soma - Linyit Lisesi konusu Soma Linyit Lisesi - Manisada Bulunan Liseler

okulumuzda ortaokul ve lise aynı müdürlük tarafından yürütülmekteydi. ortaokul 1952 yılında faaliyete geçmiştir. lise 1968 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. şu anda ortaokul kaldırılmış sadece lise olarak eğitim ve öğretim devam etmektedir. lise binamız 10335 m’ lik bir alanda bulunup halen lise yaptırma ve yaşatma derneği tarafından yaptırılmıştır. bu derneğe tüm e.l.i. personeli üye olmuş, ödedikleri aidatlar ile de bina yaptırılmıştır.
    lise binamız 25 eylül 1968 yılında faaliyete geçmiştir. e.l.i. işçilerinin maddi ve manevi yardımlarından dolayı bakanlığımız lisemizin ismini “ soma linyit lisesi” olarak koymuştur. okulun arkası t.e.k. tarafından milli eğitim bakanlığına bağışlanmıştır.
    1989 yılından itibaren öğrenci sayısının hızla artması üzerine, ek bina yapımı için okul idaresi ve lise yaptırma ve yaşatma derneği faaliyete geçmiştir. bu dönemde sınıflardaki öğrenci sayıları 90’lara çıkmıştır. ilçe kaymakamımızın (ibrahim şahin) belediye başkanımızın desteği ile 1992 yılında 12 derslikli ek binanın inşaatına başlanmıştır. bu inşaat için e.l.i. ve t.e.k. personelinin büyük kısmı lise yaptırma ve yaşatma derneğine her ay 50.000 tl bağışta bulunmuş olup, inşaat 10 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmıştır. içindeki sıralar derneğimiz tarafından t.e.k. yaptırmıştır. bu (on iki) 12 derslik tamamen kendi okulunu kendin yap parolası ile yapılmıştır. ek binamız 1993 yılı başında eğitim ve öğretimin hizmetine sunulmuştur. emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ederiz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: LİNYİT LİSESİ
    Adresi: Nihat Danş Mh.Eğt. Sk.No.44 Soma Manisa
    Telefon Numarası: 2366132116
    Faks Numarası: 2366132116

::.SOMA LİNYİT LİSESİ.::

Bu Sayfayı Paylaş