Manisa - Alaşehir - Alasehir Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Manisa - Alaşehir - Alasehir Lisesi konusu Alasehir Lisesi - Manisada Bulunan Liseler

Alaşehir Ortaokulunun 25.09.1968 tarihinde liseye dönüştürülmesi suretiyle öğretime başlamıştır. O tarihteki okul binasının ilk bölümü 12.11.1946 tarihinde mahallen yaptırılmış olup,1962 ve 1968 yıllarında yine mahallen yaptırılan ek binalarla son şeklini almıştır. 25.09.1968- Eylül 1973 tarihleri arasında aynı binada öğretim sürdürülmüştür.

1973-1974 öğretim yılı başında(Eylül 1973) devletçe yaptırılan Sakarya Mahallesi Ziya Gökalp Caddesindeki şimdiki binasına taşınan lisemizin orta kısmı yeniden lise bünyesinden ayrılarak Alaşehir Ortaokulu adı ile önceki binada ayrı müdürlük olarak kalmıştır

1981 yılında Okul Koruma Derneğince okul bahçesine basketbol sahası; 1987 yılında okul ön bahçesinin 2/3‘lük alanı devletçe gönderilen ödenekle; 1/3’lük alanı Lise Koruma Derneğince betonlaşması; 1988 yılında Lise genişleme sahası 1367.54 metrekare arsanın devletçe gönderilen ödenekle kamulaştırılması ve bahçenin genişletilmesi;1989 yılında gönderilen ödenekle okul bahçesinin batı ve kuzey cephesinin ihata duvarı yapımı; 1989 yılında okul arka bahçesinin Alaşehir Belediyesince asfalt kaplaması ;yapım ve onarımları ile okul giriş parkının Koruma Derneği ve Alaşehir Belediyesi işbirliği neticesinde düzenlenmiştir. Okulun arka bahçesine Okul Koruma Derneği ve Alaşehir Belediyesinin işbirliği ile 1996 Haziran ayında çim saha yapılmış; 1996 Kasım ayında Afyon Reis oğlu Mermer Ticaret Ltd. Şirketince 150 metrekarelik mermer bağışı yapılmış ve Okul Koruma Derneğince okul personel girişi mermer ile döşetilmiştir. Kelepir Gıda Ltd. Şirketince okul bahçesine öğrencilerin kullanması için 1997 yılında 8 musluklu çeşme yapılmıştır. Yine 1997 yılının Nisan ayında ilçemiz Sümer Holding satış şubesince okul bahçesine Atatürk büstünün kaidesi yapımı gerçekleştirilmiştir. Genel Kurmay Başkanlığınca Tunçtan Askeri Atatürk Büstü bağışı yapılmıştır. Orman Ağaçlandırma Şefliğinden temin edilen ağaçlarla 1997 yılında öğrenci giriş kapısına nöbetçi kulübesi yapılmıştır. Okulumuzun tüm idare odaları ve memur odası 1997 yılında bilgisayar ağı ile döşenmiş olup, halen elimizde 5 adet bilgisayar ve 4 adet yazıcı mevcuttur. Kullanılmakta olan bilgisayar ve yazıcılar Okul Koruma Derneğince satın alınmıştır.

Okulumuz 1995-1996 ile 2000-2001 yılları arasında ikili eğitim-öğretim yapmış olup, 2001-2002 öğretim yılından itibaren normal eğitime geçmiştir

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ALASEHİR LİSESİ
    Adresi: Sakarya Mh.Ziyagökalp Cd.No:66 Alaşehir/Manisa
    Telefon Numarası: 2366531029
    Faks Numarası: 2366537977

http://www.alasehirlisesi.net/

Bu Sayfayı Paylaş