Mandriva Linux Free 2010.0 İndir Download Yükle

'Linux işletim sistemi' forumunda Mavi_Sema tarafından 13 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Mandriva Linux Free 2010.0 İndir Download Yükle konusu Mandriva Linux Free 2010.0

Boyut : 4.26 Gb

Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

Dil : Türkçe

İşletim Sistemi : Linux

Üretici Firma : Mandriva

Tanıtım:
    Özellikle ev kullanıcılarına hitap eden Mandriva Linux Free 2010, daha önceki sürümlerde de olduğu gibi ses, görüntü, arşivleme, internet, program geliştirme ve ofis alanlarında çok sayıda program içeriyor ve programların hemen hemen hepsi yayınlanan son sürümler.

Son çıkan teknolojileri, örneğin mavidiş(bluetooth), sata gibi, destekleyen Mandriva Linux Free 2010 size yepyeni kullanıcı arayüzleri sunuyor. Kurulumunuzu, ister kurmak istediğiniz paketleri listeden seçerek ister hazır seçenek olarak sunulan menüden seçerek yapabilirsiniz.

Mandriva Linux Free 2006'daki virüs programı ClamAV kaldırılmış, yerine Kaspersky Lab konmuş. Görüntü içinse yapımcısı interVideo olan LinDVD programı eklenmiş. Yeni eklenen TransGaming's Cedega motoru grafik arayüze sahip yepyeni oyunları, World of Warcraft, Battlefield 2, Civilization IV, Counter-Strike gibi, Mandriva Linux Free 2010'de oynayabiliyorsunuz.

Ayrıca buraya tıklayarak, 3 farklı seçeneği bulunan Mandriva Linux 2010'u satın alabilrsiniz.

Mandriva'nın Mandriva One sürümüne ulaşmak için buraya tıklayınız.

Not : İnnDirdiğiniz DVD'nin tam ve çalışır olduğunu mandriva-free-2008-DVD.md5.asc dosyasını innDirerek denetleyebilirsiniz.

Yeni Sürüm Özellikleri:

GNOME 2.28.1
    KDE 4.3.2
    Netbook'lar için Moblin
    Geliştirilmiş ve basitleştirilmiş masaüstü
    OpenOffice.org ile SVG, 3D geçişler, VBA desteği ve KDE ile uyumlu çalışma
    Geliştirilmiş Mandriva yönetim merkezi
    Firefox 3.5
    Sage Math (Matematik programı)
    LiVES (Video editör)
    Ebeveyn kontrol merkezi
    Wi-Fi yönetimi