Maltepe İlköğretim Okulu Menemen İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Maltepe İlköğretim Okulu Menemen İzmir konusu Maltepe İlköğretim Okulu Menemen İzmir

Okulumuz 1942 yılında devlet-millet işbirliği ile dört derslikli bir bina yapımı ile eğitim-öğretime açılmıştır. Zamanla öğrenci mevcudunun artmasıyla yeni derslik ihtiyacı doğmuştur. 1977 yılında dört derslikli bir öğretmen odası ve bir müdür odası bulunan betonarme tip bina yapılmıştır. Yerleşim yerinin Avrupa’ya yoğun işçi vermesi ve il merkezlerine göçlerle öğrenci mevcudundaki düşüşlerle eski bina kullanılmaz duruma gelmiş ve bina bir derslik, üç lojmana dönüştürülmüştür. Daha sonra atıl duruma düşen binanın 1999 yılında çevre imkanları ile tamiratı yapılarak eğitim-öğretime kazandırılmıştır. 1996 yılında yeni bina , 1999 yılında eski binanın ısınma şekli sobalıdan, çevre imkanlarıyla sıvı yakıtlı kalorifer sistemine dönüştürülmüştür. 1965 yılından başlanarak düzenli şekilde okul bahçesi ağaçlandırılmış olup, 6660 metre karelik alanın binalar ve oyun alanları dışında kalan bölümleri çam, servi, zeytin ağaçları ile kaplıdır. 1999 yılında yapılan tamirattan sonra” İlköğretim Okulu”na dönüştürülerek Musabey Köy ve Çavuş Köylerinin de ikinci kademesini alarak “Taşıma Merkezi Okul” olmuştur. Okul bina içi bilgisayar ve haberleşme ağına kavuşturulmuş olup; nizami olmayan voleybol, basketbol, futbol sahaları, tahterevalli, tırmanma ve yürüme merdivenleri kurularak imkânları genişletilmiştir. Okulun dış cephe duvarları Nasrettin Hoca, Hacivat-Karagöz, Keloğlan, Âşık Veysel ve Efe resimleri ile süslenerek, öğrencilerimize kültürel değerlerimizi aktarmanın yanı sıra okula estetik bir güzellik katılmıştır. Hijyenin sağlanması, tuvalet lavabolarındaki suların içmede kullanılmasını önlemek amacı ile okul bahçesine içme suyu muslukları yaptırılmıştır. Fiziki olarak hedefimiz; sürekli iyileştirme ve öğrencilerimizin severek geldikleri ve ayrılmak istemeyecekleri güzel ortamlar oluşturmaktır. 2005 yılı Ortaöğretim Kurumları Sınavındaki başarı oranımız %65’tir.

Maltepe İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Menemen
    Okulun Telefonu: 232 842 50 35
    Okulun Faksı:
    Okulun Adresi:
    Okulun Web Adresi: İZMİR-MENEMEN (Maltepe İlköğretim Okulu)
    Okulun E-Posta Adresi: 585287@meb.k12.trmaltepe35@gmail.com
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı :
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Maltepe İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 12 Eylül 2015

Bu Sayfayı Paylaş