Mallya: 'Toro Rosso'nun zaferine en çok ben sevindim'

'Diğer Spor Dalları' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 22 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Mallya: 'Toro Rosso'nun zaferine en çok ben sevindim' konusu Force India patronu Vijay Mallya, 2008'deki geçiş döneminin ardından gelecek sezonunun takımı için gerçek bir test olacağını söyledi.

Geçtiğmiz yıl Spyker ismiyle yarışan Silverstone merkezli Force India bu sezon henüz puan kaydedemedi. Bununla birlikte odaklandıkları 2009 öncesinde ilerleme sağladıklarını kaydeden Mallya, "Bu takımla belli bir ilerleme sağladık. Daha fazla rekabetçi olmamız gerekiyor. Fakat 2009 bu konuda gerçek bir test olacak" şeklinde konuştu.

Mallya, "2008'de hep, önce ikinci seansa kalmak gibi, küçük küçük adımlar atacağımızı söyledim. Bunu başardığımızı da düşünüyorum" dedi.

Mallya, "Şu an ciddi manada rekabet ediyor ve Honda ve Williamslar'ı yeniyoruz. Ancak 2009'da mazeretimiz olmayacak. Bunun farkındayım. Fakat iyi olacağımıza da eminim" şeklinde konuştu.

Toro Rosso'nun İtalya Grand Prix'deki zaferinin kendi takımı için de bir canlanmaya
    yol açtığını söyleyen Mallya, Force India'nın da aynı yolda giderek bu başarıyı tekrarlayabileceğini umduğunu bildirdi.

Toro Rosso'nun zaferine çok sevindiğini ifade eden Mallya, "Benden daha mutlu insan olamazdı. Sıralamalardan sonra doğruca Gerhard Berger ve Franz Tost'a gittim ve kendilerini kutladım. Yarıştan sonra da aynısı oldu" dedi.

Mallya, "Bu zafer F1'de bağımsız takımların da kazanabileceğini gösterdi. Bu, Force India için çok büyük bir ilham kaynağı, umarım gelecek sene aynı şeyi biz de yaşarız" diye konuştu.

Bu Sayfayı Paylaş