Malatya - Merkez - Metin Emiroğlu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 7 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Malatya - Merkez - Metin Emiroğlu Lisesi konusu Metin Emiroğlu Lisesi - Malatya Metin Emiroğlu Lisesi - Malatya Metin Emiroğlu Lisesi Tanıtımı

Okulun Adı : METİN EMİROĞLU LİSESİ

Adresi : Taştepe Mahallesi, No: 62/Malatya

Telefon No : (422) 3610421

Amaçları : 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu doğrultusunda öğrenci yetiştirmek.

Şekli :Gündüzlü tek tedrisat, öğleden sonraları 1998 yılından itibaren komşumuz olan 100. Yıl İlköğretim Okulu okulumuz binasını kullanmaktadır.

Müdürü :Kurucu Müdür Cafer ÇİÇEK, Necati SORAN (1989-1990), Ziya YAKICI (1990-1992), M.Yalçın ÖZKUL (1992-1996),

Bayram DUYMUŞ ( 1996 - )

Okutulan Yabancı Dil : İngilizce

Kütüphanedeki Kitap Sayısı : 700

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz 1989-1990 eğitim-öğretim yılında Sayın Metin Emiroğlu’nun Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı dönemlerde çevrenin ihtiyacına binaen diğer liselerin de bu yerleşim yerine çok uzak olması nedeniyle binanın bulunduğu alanda birkaç eski yapının istimlakı sonucunda beş katlı okul binası süratle inşa edilerek eğitim- öğretim hizmetine yine Sayın Bakanımız Metin Emiroğlu tarafından 1989-1990 eğitim-öğretim döneminde görkemli bir törenle açılmıştır.

Böylece bu semtte bulunan lise öğrencileri okulumuza kazandırılmıştır. O dönemde okulumuza lise ve orta okula 700 öğrenci kaydolmuştur. O yüzden bugüne kadar okulumuzda üç müdür görevlendirilmiş, şu anda 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 33 öğretmen, 1 memur, 1 gece bekçisi ve beş yardımcı personelle görev yapmaktadır. Ayrıca okulumuzun yakınında bulunan 100. Yıl İlköğretim Okulu’nun okul binası yeterli olmadığından Metin Emiroğlu Lisesi binasını, öğleden sonra, ilköğretim uygulamasına geçildiğinden bugüne kadar okulumuz müşterek kullanılmaktadır.

Yıllar itibarı ile ilde veya il dışında yapılan sportif yarışmalarda okulumuzun birçok başarıları mevcuttur. Ayrıca üniversiteye öğrenci yerleştirmede de oklumuz başarılıdır.

Okulun Öğrencileri : Gündüzlü-Karma

Okulun Seçmeli Dersleri : Müzik, Beden Eğitimi,Bilgisayar

Öğrencilerin Sportif Başarıları:

2002 yılında futbol ve hentbol dereceleri elde edildi.

2003 yılında yine spor alanında başarılar elde edildi.

2004 yılında atletizm ve futbolda il ikincisi atletizmde bölge ikinciliği elde edildi.

2005 yılında yine aynı başarılarla dereceye girildi.

2006 yılında atletizmde kızlarda ikincilik ,erkeklerde ise üçüncülük elde edildi. ayrıca kızlar hentbol takımında birincilik elde edildi.

Binanın Özellikleri : Binamız beş katlı olup sıvı yakıtlarla ısıtılmaktadır. Su ve elektrik ihtiyacımız şehir şebekesinden sağlanmaktadır. Kanalizasyon da şehir şebekesine bağlıdır.

Dershaneler:

Zemin Kat : Müdür odası,spor odası, arşiv, kantin, spor ve müsamere odası, kalorifer dairesi

1. Kat : Müdür yardımcısı odası, öğretmenler odası, fizik, kimya, biyoloji laboratuarı, ana sınıfı, memur odası, rehberlik odası ve hizmetli odası

2.Kat : 6 sınıf, müdür yardımcısı odası ,bilişim teknolojisi sınıfı

3. Kat : 6 sınıf ve kütüphane

4. Kat : 6 sınıf, 100. Yıl İÖO’ na ait müdür yardımcıları odası, öğretmenler odası, depo

Öğretmen Sayısı : 27

Yönetici Sayısı : 3

Memur-Hizmetli : 1 memur

4 hizmetli

1 gece bekçisi

Bu Sayfayı Paylaş